Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wizyta Minister Sportu (2020-06-24)

 
 
 

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przebywała z wizytą w województwie lubuskim. Minister spotkała się z tegorocznymi beneficjentami Rządowego Programu „KLUB” by wręczyć im symboliczne czeki z dofinansowaniem. Zwiedziła również inwestycje sportowe w regionie wsparte przez Ministerstwo Sportu.

Oficjalna wizyta Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk w województwie lubuskim rozpoczęła się spotkaniem z wojewodą Władysławem Dajczakiem w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. W wizycie minister towarzyszyła również Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska.

Promesy w ramach Programu KLUB

Następnie minister spotkała się z tegorocznymi beneficjentami Rządowego Programu „KLUB” by wręczyć im symboliczne czeki z dofinansowaniem.

–  4 900 wniosków zaopiniowanych pozytywnie w ramach Programu Klub to realne wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych w całym kraju.  Kluby jednosekcyjne otrzymały 10 tysięcy zł, a wielosekcyjne 15 tysięcy zł.  Ministerstwo Sportu angażuje się również w rozwój infrastruktury sportowej. Dziś znajdujemy się na boisku wybudowanym właśnie ze wsparciem ministerialnym.  Dzięki temu członkowie Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Warta Gorzów mogą uprawiać sport i rozwijać swoje pasje – podkreśliła Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk w czasie konferencji prasowej.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaznaczył, że Ministerstwo Sportu w ostatnich latach przeznaczyło kwotę 2 miliardów 300 mln zł na inwestycyjne sportowe, których celem jest sportowy rozwój społeczeństwa.

–  Do województwa lubuskiego trafiło 77 milionów zł na modernizację, budowę i remonty 122 obiektów sportowych. 129 klubów z naszego województwa otrzymało też dofinansowanie w ramach Programu KLUB, który wspiera małe i średnie kluby sportowe. Dzięki niemu, lubuskie kluby sportowe uzyskały do tej pory ponad 5 milionów zł dotacji z Ministerstwa Sportu - powiedział wojewoda Władysław Dajczak.
Inwestycje wciąż oczekujące na realizacje to budowa hali sportowej w Gorzowie Wielkopolskim, i program budowy boiska lekkoatletycznego dla niepełnosprawnych sportowców, utytułowanych podczas 7 paraolimpiad, zdobywców 27 medali paraolimpijskich.

Dalsza część wizyty

W trakcie wizyty w województwie lubuskim minister Danuta Dmowska-Andrzejuk wspólnie z wojewodą Władysławem Dajczakiem zwiedzili nowy kompleks boisk przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim, którego budowa została wsparta przez Ministerstwo Sportu w ramach Programu „Sportowa Polska”.  Minister spotkała się  również ze sportowcami Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start".

Podczas pobytu minister w Lubuskiem odbyło się również spotkanie w sprawie budowy hali sportowo-widowiskowej, na którą Gorzów Wielkopolski otrzymał 22 mln zł dofinansowania z Ministerstwo Sportu. Pieniądze pochodzą z Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Minister Sportu udała się również do Kostrzyna nad Odrą. Tam zwiedziła Halę sportową Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego i miejsce przygotowane pod budowę krytej pływalni. Hala sportowa to inwestycja, która została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu również w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Kryta pływalnia została wsparta przez w ramach Programu Sportowa Polska - Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Kwota dofinansowania wynosi ponad 5,6 mln zł.

Na zakończenie pierwszej wizyty Minister Sportu w Lubuskiem, wojewoda Władysław Dajczak pokazał minister Danucie Dmowskiej-Andrzejuk punkt widokowy w Parku Narodowym „Ujście Warty”.

 

jk

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Wizyta Minister Sportu

Autor ach
Wizyta Minister Sportu

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Aleksandra Chmielińska-Ciepły 2020-06-25 07:50:08
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie