Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

WYPRAWKA I 1000 ZŁ NA DZIECKO (2010-07-26)


Ponad 2,5 mln zł pierwszej transzy środków z rezerwy budżetowej na rok 2010 trafi do lubuskiego w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna" oraz wypłaty zasiłku powodziowego na cele edukacyjne. 

Zasiłek powodziowy w wysokości 1000 zł przysługuje tym rodzinom, które wcześniej zakwalifikowane zostały przez samorząd gminny do otrzymania pomocy doraźnej w wysokości 6 tys. zł. Warunkiem wypłaty świadczenia jest realizacja przez dziecko w roku szkolnym 2010/2011 obowiązku przedszkolnego, szkolnego lub nauki w każdym typie szkoły. Osoby, które chcą uzyskać pomoc powinny zgłosić się do samorządu.

Aktualnie trwa proces zbierania danych o liczbie dzieci uprawnionych do otrzymania wsparcia z budżetu państwa. Informacje zebrane przez lokalne władze zostaną przekazane wojewodzie lubuskiemu. Dane z terenów gmin objętych powodzią posłużą Helenie Hatce do wystąpienia do ministerstwa o środki na wypłatę pomocy. Przyznana kwota trafi do budżetów samorządów gminnych. Stamtąd pieniądze będą niezwłocznie wypłacane uprawnionym. Środki do samorządów najprawdopodobniej zostaną przekazane w pierwszej dekadzie sierpnia.

Otrzymanie zasiłku nie wyklucza możliwości ubiegania się o pomoc na dofinansowanie zakupu podręczników, zgodnie z zasadami określonymi w programie „Wyprawka szkolna”. 

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i wsparcie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupów podręczników. Warunki przyznawania pomocy znajdują się w Uchwale Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2010 r. – „Wyprawka szkolna” oraz wypłaty uczniom zasiłku powodziowego na cele edukacyjne.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie