Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

WOJEWODA PODPISUJE UMOWY NA DOFINANSOWANIE KOLEJNYCH "SCHETYNÓWEK" (2010-08-02)

Wojewoda Lubuski podpisuje kolejne umowy z listy rezerwowej zakwalifikowanych wniosków do dofinansowania w ramach Programu Wieloletniego pn „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. 17 maja 2010r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził aneks do listy zakwalifikowanych wniosków w ramach „Schetynówek”.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych tylko w 2010 zakłada przekazanie Województwu Lubuskiemu środków w wysokości blisko 47 mln zł. Na podstawie weryfikacji przez Komisję Wojewódzką wszystkich nadesłanych wniosków, do II edycji Programu zakwalifikowano 27, z czego 14 dotyczyło gmin, zaś 13 - powiatów. Po rozstrzygnięciu wszystkich postępowań przetargowych z uzyskanych oszczędności zaistniała możliwość dofinansowania kolejnych 6 wniosków gmin i 2 wniosków powiatów. 

Przypomnijmy - głównym celem programu jest wsparcie przebudowy, budowy lub remontu kluczowych odcinków dróg gminnych i powiatowych prowadzące do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego, jak również tworzenie powiązań sieci dróg powiatowych i gminnych z siecią dróg wojewódzkich i krajowych, prowadzące do zwiększenia dostępności lokalnych ośrodków gospodarczych. Na dzień dzisiejszy trwa realizacja wszystkich inwestycji objętych dofinansowaniem. Tymczasem Wojewoda Lubuski ogłosiła nabór do III edycji programu. Na realizację projektu w 2011 roku rząd przeznaczył 1 mld zł. w skali kraju.

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie