Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

WIZYTA NA PLACU BUDOWY A-2 (2009-11-20)

W ślad za zezwoleniami wydawanymi na budowę lubuskiego odcinka autostrady A-2 pełną parą idą roboty przy nowej drodze. Dzisiaj przyglądali się im Wojewoda Lubuski Helena Hatka, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek wraz z Radosławem Stępniem Wiceministrem Infrastruktury oraz Andrzejem Patalasem Prezesem Zarządu Autostrady Wielkopolskiej.
Na placu budowy można było zobaczyć naprawdę duży postęp prac i zawrotne tempo. Praktycznie na blisko 50 kilometrach przyszłej drogi coś się dzieje. Niektóre fragmenty przygotowane są już do wylewania betonu, który będzie docelowo nawierzchnią autostrady. W pozostałych miejscach trwają roboty ziemne polegające na wymianie gruntów słabonośnych oraz przygotowania terenu do budowy tzw. obiektów czyli różnego rodzaju mostów i przepustów.
Na dzisiaj wykonawca planował rozpoczęcie prac związanych z wylewaniem betonu na testowym odcinku A-2. Dzięki temu drogowcy mogą sprawdzić jak zachowuje się nowa nawierzchnia w chwili wystąpienia różnych czynników w tym niskich temperatur. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na wykonanie tej operacji, więc została przełożona na inny termin.
Lubuskim odcinkiem autostrady o długości około 105 kilometrów pojechać będzie można jesienią 2011 roku. Docelowo do użytku oddana będzie w maju 2012 roku.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie