Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Uroczystości w Żarach (2020-08-13)

 
Wojewoda Władysław Dajczak uczestniczył w obchodach Święta Wojska Polskiego, w stulecie „Cudu nad Wisłą”, które zorganizowano w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Żarach.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego i stulecia Bitwy Warszawskiej miały bardzo szczególny charakter. Uroczystość ta miała również na celu upamiętnienie i hołd dla lekarzy – Powstańców Warszawskich , którzy budowali szpital. Istotnym elementem jest również fakt, że po 18 latach służby cywilnej szpital ponownie staje się częścią Sił Zbrojnych RP.

- W przededniu setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego mamy prawo być dumni z tych wydarzeń w historii Polski, ponieważ wtedy Polska była przedmurzem chrześcijaństwa i cywilizacji łacińskiej w Europie – mówił wojewoda Władysław Dajczak, który odczytał list Premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników uroczystości.

„Z okazji Święta Wojska Polskiego i pragnę złożyć żołnierzom i pracownikom cywilnym 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ wyrazy uznania za Państwa profesjonalizm i zaangażowanie. Dziękuję za pełnioną z poświęceniem służbę, za dbałość o to, by zapewnić pacjentom najwyższy poziom opieki medycznej. Dziękuję także za codzienny wysiłek przyczyniający się do rozwoju naszych sił zbrojnych. To szczególny wymiar troski o naszą Ojczyznę” – napisał Premier. 

Wojewoda przyłączył się do tych podziękowań i zaznaczył, że personel medyczny w dobie epidemii odgrywa niezmiernie ważną rolę w utrzymaniu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, za co należy im się wielki szacunek.

W czasie uroczystości wręczono wyróżnienia osobom, które swoją praca przyczyniły się do podnoszenia poziomu opieki medycznej w szpitalu. Niezwykły charakter uroczystości podkreślił m.in. udział  pielęgniarek przebranych w historyczne kostiumy wojennych sanitariuszek oraz asysta Kompanii honorowej wystawionej przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej. 
Kw, 105.KSW

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2020-09-07 13:45:42
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie