Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Szkoły w 100-leciu Niepodległości (2018-05-17)

logo niepodległa
 

Minister Edukacji Narodowej zachęca szkoły i placówki oświatowe do przystąpienia do projektu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dyrektorzy szkół mogą składać wnioski o udzielenie wsparcia finansowego na  realizację zadania obejmującego przygotowanie i prowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w danej szkole do organów prowadzących szkoły w terminie do 11 czerwca 2018 r. – zgodnie przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu wspierania przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży, realizowanych w 2018 r. w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”.

  Projekty szkół/placówek na realizację zadania powinny zawierać:

-        obowiązkowo

  • organizację wystawy złożonej z pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości Polskiej, zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów, wychowanków,
  • zorganizowanie wycieczki patriotycznej związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej;

-        dodatkowo (nieobowiązkowo) mogą też opisywać:

  • inne działania w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, np. koncerty, inscenizacje, rekonstrukcje historyczne, spotkania ze świadkami historii, gry terenowe, wieczornice lub imprezy sportowe.

Dofinansowanie dla szkoły na zadanie wynosi od 3000 zł do 10 000 zł.

Organ prowadzący szkołę musi zapewnić 20% finansowego wkładu własnego całkowitej kwoty niezbędnej do realizacji zadania oraz promocję zadania. Organ prowadzący może złożyć do wojewody tylko jeden zbiorczy wniosek.

Dofinansowanie dla organu prowadzącego na realizację zadania przez szkoły/placówki wynosi od 3 000 zł do 50 000 zł.

Realizacja zadań w zakresie określonym w ww. rozporządzeniu została przewidziana na 2018 r. i  będzie finansowana w ramach środków budżetu państwa zaplanowanych w części 30 Oświata i wychowanie, w łącznej wysokości 2 000 000 zł oraz w ramach środków pochodzących z 20% finansowego wkładu własnego organów prowadzących szkoły i placówki.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

 

men, jk

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 3 ]
Harmonogram konkursu Harmonogram konkursu 2018-11-15 13:12
Jolanta Krynicka
475.92KB Harmonogram konkursu pobierz
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Niepodległej Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Niepodległej 2018-11-15 13:12
Jolanta Krynicka
241.71KB Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Niepodległej pobierz
Wzór wniosku Wzór wniosku 2018-11-15 13:12
Jolanta Krynicka
59.17KB Wzór wniosku pobierz

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 13:12:36
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie