Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

„Szkoła do hymnu” (2019-11-08)

 
Wojewoda stoi w tłumie uczniów. Wszyscy nad głowami trzymają białe i czerwone kartki by stworzyć żywą flagę
 

Ponad 1000 uczniów z gorzowskiego Zespołu Szkół Elektrycznych spotkało się na Starym Rynku by o symbolicznej godzinie 11:11, wspólnie odśpiewać 4 zwrotki hymnu. Akcję „Szkoła do hymnu” zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera nią budowanie patriotycznych postaw w młodych ludziach.

W Gorzowie Wielkopolskim, na Starym Rynku wraz z uczniami hymn zaśpiewał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który podkreślał, że to wartościowa inicjatywa, która uczy młodzież patriotyzmu, budowania wspólnoty i poczucia solidarności.

Wojewoda śpiewa hymn wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych O symbolicznej godzinie 11:11, w całej Polsce, „Mazurka Dąbrowskiego" wspólnie odśpiewało prawie 13 000 uczniów. W tym roku oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, do akcji włączyły się również szkoły poza granicami kraju. Do MEN wpłynęło ponad 100 zgłoszeń m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

 

MEN, kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-11-19 09:25:12
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie