Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Szef MSWiA w Lubuskiem (2018-02-12)

 

W województwie lubuskim po raz pierwszy gościł Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wraz z Wiceministrem Pawłem Szefernakerem.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Minister Joachim Brudziński wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską oraz Wiceministrem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się z operatorami numeru ratunkowego 112. Przy okazji obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 wręczone zostały wyróżnienia dla operatorów numeru z całej Polski.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił podczas spotkania, że nieuzasadnione dzwonienie pod numer ratunkowy 112 jest zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym: - Zgodnie z danymi za rok 2017, na prawe 560 000 połączeń tylko nieco ponad 100 000 z nich jest połączeniami właściwymi. Aż 72 procent to telefony, które nie powinny mieć miejsca – zaznaczył wojewoda dodając, że nawet kilkusekundowe połączenie może skutkować nie udzieleniem pomocy osobie poszkodowanej.

- W tej chwili trwa pilotażowy projekt CPRu na Warmii i Mazurach, wprowadzający aplikację dla osób głuchoniemych - podkreślił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zaznaczając, że żadna choroba czy przypadłość nie powinna wpływać na poziom i poczucie bezpieczeństwa obywateli, które zapewniają właśnie operatorzy dyspozytorni.

Wiceminister Paweł Szefernaker odniósł się do raportu Komisji Europejskiej dotyczącego Europejskiego numeru 112: - Dzięki Państwa pracy Polska, obok Finlandii, Holandii i Wielkiej Brytanii, jest w czołówce krajów europejskich jeśli chodzi o czas reagowania dyspozytorni. W Polsce to niecałe 10 sekund.  To państwa zasługa – powiedział wiceminister zwracając się do pracowników CPR.

Podczas spotkania przedstawiono informacja na temat funkcjonowania Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz współpracy Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Narada służb

Po spotkaniu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską, Wiceministrem Pawłem Szefernakerem i Wojewodą Władysławem Dajczakiem udali się do Komendy Wojewódzkiej Policji. Tam odbyła się narada służb podległych MSWiA.

Przed naradą Minister Joachim Brudziński wraz z Wiceministrem Pawłem Szefernakerem złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą poległych policjantów. Następnie Wojewoda Lubuski otworzył naradę służb i powitał przybyłych gości.

Minister Joachim Brudziński zaznaczył, że zawsze będzie otaczać opieką i wsparciem rodziny funkcjonariuszy, którzy polegli na służbie oraz, że  będzie kontynuować procesy rozpoczęte przez swojego poprzednika - moim priorytetem pozostaje Program Modernizacji. Służby mundurowe mają pełne wsparcie we mnie i moich współpracownikach – zaznaczył minister.

Podczas spotkania wystąpili Komendanci Wojewódzcy służb, którzy przedstawili sprawozdanie z realizacji ustawy modernizacyjnej i jej wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców woj. lubuskiego.

W wizycie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyli również: Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, Zastępca Komendanta Głównego Staży Granicznej Marek Małkowski, z którymi Wojewoda Lubuski spotkał się przed konferencją poświęconą numerowi 112. Podczas spotkania omówiono funkcjonowanie służb w województwie lubuskim.

 

kw


Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

Szef MSWiA w Lubuskiem

jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
kw,jk
Szef MSWiA w Lubuskiem
kw,jk
Szef MSWiA w Lubuskiem
kw,jk
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem
jk,kw
Szef MSWiA w Lubuskiem

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-03-01 13:44:51
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie