Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Strzelecka Gala Wręczania Nagród (2012-03-08)


Władze samorządowe Gminy Strzelce Krajeńskie wzorem lat ubiegłych zorganizowały spotkanie z przedstawicielami świata gospodarki, kultury, sportu oraz środowisk lokalnych. Podczas uroczystej gali uhonorowano osoby i instytucje działające na terenie gminy.

W trakcie spotkania Wiesław Sawicki, burmistrz Strzelec, dokonał podsumowania minionego roku oraz przedstawił plany na najbliższy okres. Galę uświetniły występy artystyczne zespołów Paradoks oraz Remember The Feeling. Najważniejszym punktem wieczoru było wręczenie wyróżnień i nagród za osiągnięcia sportowe, w dziedzinie kultury, turystyki  i gospodarki.

W uroczystości wziął udział Jan Świrepo wicewojewoda lubuski, który wraz ze Zbigniewem Marcinkiewiczem oraz Józefem Szymańskim, w imieniu Ludowego Klubu Sportowego „POM” Strzelce Krajeńskie odebrał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Te osoby odegrały szczególną rolę w rozwoju klubu.

Przypomnijmy, że sekcja kolarska przy Państwowym Ośrodku Maszynowym działa od 1968 roku. Jej wychowankowie oraz zawodnicy niejednokrotnie reprezentowali nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. To między innymi dzięki nim Ziemia Lubuska uznawana jest za kolebkę kolarstwa przełajowego w Polsce. W swojej kolekcji klub posiada medale z najcenniejszego kruszcu z imprez sportowych najwyższej rangi. Wraz ze strzeleckim samorządem był też trzykrotnym organizatorem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Najważniejsza nagroda wieczoru w kategorii osiągnięć i promocji poprzez kulturę trafiła do chóru środowiskowego „Cantus Decus”. Statuetka została przyznana za aktywny udział w życiu muzycznym i kulturalnym Gminy Strzelce Krajeńskie,  w uznaniu szczególnych zasług za ponad 25 letnie szerzenie kultury  oraz promocję Gminy Strzelce Krajeńskie.

Chór powstał w 1985 roku, przy Strzelecko-Krajeńskim Domu Kultury. Pierwszym dyrygentem został Tadeusz Rachlewicz. Jego repertuar składał się z pieśni i piosenek patriotycznych, biesiadnych, ludowych, religijnych oraz żołnierskich. W takim kształcie przetrwał do 1991 roku. Zespół ponownie rozpoczął działalność w 1995 r. pod batutą Jana Kupczyńskiego. Obecnie, pieczę na chórem „Cantus Decus” sprawuje Tomasz Cichocki, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzelcach Krajeńskich. W minionym ćwierćwieczu zespół dał kilkaset występów w kraju i poza jego granicami. W swojej historii chór występował między innymi podczas mszy świętej z okazji przyjazdu papieża Jana Pawła II do Gorzowa Wielkopolski, a w roku 2003 uczestniczył w „Koncercie Jesiennym” w Berlinie. Na swoim koncie ma również wydaną płytę z kolędami, otrzymał wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz XIV Spotkaniach Piosenki Kresowej.

Wyróżnieni i nagrodzeni za osiągnięcia sportowe w 2011 r. to MKS Łucznik, LZS Bobrówko, Maciej Goździcki, Bartosz Skiba, Mariusz Galant, Patryk Dera, Darko Stojkovski, Adam Kulczycki, Kamil Wołkowicz, Damian Sławek, Wojciech Szyniec, Michał Paluta, Mariusz Gil.

Trenerzy nagrodzeni za wybitne osiągnięcia sportowe w 2011 r. to Józef Szymański, Kazimierz Szczepaniak, Bartłomiej Więskiewicz.

Wyróżnienie w kategorii kultura otrzymali: Marcin Cieślik, Ryszard Drewniak, Grupa taneczno-wokalna Remember The Feeling, Zespół Taneczny Paradoks.

Wyróżnienie w kategorii działalność gospodarcza otrzymała firma Atrium sp. z o.o.

Wyróżnienia w kategorii turystyka trafiły do Centrum Turystycznego Cadet s.c. oraz Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie.

(Fot. Marek Bidol UM Strzelce Krajeńskie)

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie