Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Spotkanie z nowo wybranymi samorządowcami (2018-12-03)

Widok z połowy sali, wojewoda przemawia przy mównicy (powiększ zdjęcie)
 

- Naszym wspólnym celem powinien być rozwój Polski, naszego regionu i zaspokajanie potrzeb Państwa współmieszkańców, którzy Państwu zaufali i będą oczekiwali realizacji zadań, które przyczynią się do wzrostu poziomu ich życia - podkreślił wojewoda Władysław Dajczak podczas spotkania z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego - Próbuje się czasami przeciwstawiać samorząd państwu. Nie ma takiego przeciwstawienia. Samorząd jest częścią państwa. Polska jest krajem unitarnym, jednolitym i niepodzielnym, który realizuje swoje zadania i cele poprzez rząd, parlament, administrację samorządową i organy w niej wybierane. Jest to pole do naszej współpracy i wzajemnego zrozumienia. Deklaruję wolę współpracy i otwartość oraz z całego serca do niej zapraszam. Zadbajmy razem o rozwój naszej ojczyzny, naszego regionu i naszych małych ojczyzn.

Wojewoda Lubuski w czasie spotkania podkreślił, że nowo rozpoczęta kadencja jest szczególna, gdyż przypadła w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wojewoda podkreślił, że w regionie udało się zorganizować godne obchody, za które podziękował wszystkim zaangażowanym samorządowcom.

-  Składam podziękowania za wszystkie wydarzenia, które były udziałem Państwa społeczności wtedy, kiedy świętowaliśmy wielki jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizacja obchodów w województwie lubuskim, zorganizowanych przez administrację rządową, została bardzo wysoko oceniona przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego – mówił wojewoda dodając, że lubuskie znalazło się w pierwszej piątce wśród wszystkich województw. Pod względe3m ilości zaproponowanych imprez w świąteczny weekend mieszkańcom byliśmy najlepsi w Polsce.

Następnie wojewoda Władysław Dajczak pogratulował wygranych wyborów i przypomniał, że to dowód wielkiego zaufania mieszkańców:

- Jeszcze raz gratuluję Państwu wygranych wyborów, czyli wielkiego zaufania jakim zostaliście Państwo obdarzeni przez swoich współmieszkańców. To wyróżnienie, ale też i zobowiązanie. Wszyscy mamy świadomość, że jest to gotowość do pełnienia służby, niejednokrotnie do podejmowania trudnych i odważnych decyzji – nie zawsze popularnych - powiedział wojewoda podkreślając znaczenie samorządu na polskiej drodze do wolności -  Myślę, że na początku kadencji, która wprowadza nas w drugie stulecie niepodległości, możemy powiedzieć sobie, że 4 czerwca 1989 roku był ważnym wydarzeniem na polskiej drodze do wolności. Równie ważnym był 27 maja 1990 roku, czyli wybory samorządowe i ta wielka, twórcza energia, którą wyzwoliła reforma samorządowa. Myślę, że bez tego nie byłoby dzisiejszej Polski. Nie byłoby jej również bez wielkiego zaangażowania i wielkich sukcesów samorządowców.

Wojewoda dodał, że bez zaangażowania samorządowców niemożliwe będzie zbudowanie Polski silnej, dostrzegającej każdego obywatela, opartej na fundamencie silnej gospodarki: - Bez Państwa oddania, uczciwości, bez dbania o małe ojczyzny niemożliwe jest zbudowanie takiej Polski. W naszym województwie, jednym z najmniejszych w Polsce, mamy wspólnie wiele do zrobienia i naprawienia.

Wojewoda podziękował za spotkania, które miał możliwość odbyć na zaproszenia samorządów oraz za te setki rozmów, które odbyły się z samorządowcami w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Zadeklarował też otwartość na współpracę.

W czasie spotkania dyrektorzy poszczególnych wydziałów urzędu przekazali obecnym przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego informacje o realizowanych i planowanych programach rządowych oraz innych obszarach współpracy pomiędzy samorządem i wojewodą.

W załączeniu prezentacja zawierająca główne płaszczyzny współpracy.

 

kw,jk

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Prezentacja - główne płaszczyzny współpracy Prezentacja - główne płaszczyzny współpracy 2018-12-03 16:07
Katarzyna Wojciechowska
9.94MB Prezentacja - główne płaszczyzny współpracy pobierz

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Spotkanie z nowo wybranymi samorządowcami

Autor jk
Widok na samorządowców, w tle przemawia Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Autor jk
Widok na samorządowców, w tle przemawia Wojewoda Lubuski.
Autor jk
Widok na samorządowców, w tle przemawia Wojewoda Lubuski.
Autor jk
Widok na samorządowców, w tle przemawia Dyrektor Wydziału Programów Europejskich i Rządowych LUW.
Autor jk
Widok na siedzących samorządowców.
Autor jk
Widok na siedzących samorządowców, wśród nich Wojewoda Lubuski.
Autor jk
Widok na siedzących samorządowców.
Autor jk
Widok na siedzących samorządowców.
Autor jk
Widok na siedzących samorządowców.
Autor jk
Widok na samorządowców, w tle przemawia Dyrektor Wydziału Infrastruktury LUW.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-12-11 09:30:53
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie