Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Spotkanie z marszałkiem województwa (2020-03-10)

 
 
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Anną Polak by porozmawiać o współpracy w zakresie zwalczania koronawirusa.

Spotkanie odbyło się na zaproszenie wojewody i dotyczyło omówienia współpracy w zakresie walki z wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubuskiego. Temat ten został poruszony również podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego.

W trakcie dzisiejszego spotkania wojewoda posumował podjęte przez siebie działania w związku z wystąpieniem wirusa SARS-CoV-2, do których należy:

  • podniesienie gotowości w 6 lubuskich szpitalach.
  • Zakontraktowanie dwóch dodatkowych karetek dedykowanych do przewozu osób potencjalnie zakażonych SARS-CoV-2 .
  • Podjęcie rozmów z przedstawicielami środowisk POZ oraz prezesem  Lubuskiego Związku Lekarzy Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej Porozumienia Zielonogórskiego. Ich rezultatem była szeroko rozpowszechniona kampania informacyjna prowadzona również przez Lubuski Urząd Wojewódzki.
  • Przekazanie pierwszego wniosku do Ministra Finansów na ok. 10 mln złotych. Pierwsze 5 milionów wpłynęło już do województwa lubuskiego, a Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzymał decyzję o przekazaniu 2 milionów złotych 6 marca 2020 r.
  • Zawnioskowanie do Agencji Rezerw Materiałowych o środki ochrony indywidualnej dla Szpitala Uniwersyteckiego. Pierwsza dostawa odbyła się 6 marca 2020 r, podczas której przekazano 1000 maseczek i 300 kombinezonów.
  • Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przeprowadził również szereg spotkań z administracją zespoloną i niezespoloną oraz samorządowcami w celu skoordynowania wszystkich działań.
  • 9 marca Wojewoda Lubuski otworzył punkt monitorowania podróżnych przekraczających granicę państwa w Świecku i Olszynie.
W spotkaniu uczestniczyli prezesi dwóch lubuskich szpitali, którym przedstawiono techniczne aspekty przekazania środków finansowych przyznanych w dniem 6 marca. Omówiona także możliwość wyodrębnienia kolejnych łóżek dedykowanych do leczenia chorych na COVID-19.

Po spotkaniu zadeklarowano spójną współpracę Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka i Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców województwa lubuskiego jest priorytetem, a wszystkie działania będą skupiały się na profesjonalnym i zgodnym dbaniu o nie.

 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-03-30 11:44:02
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie