Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Spotkanie z Lubuskim Forum Rolniczym (2019-07-10)


 
 

Wojewoda spotkał się z przedstawicielami Lubuskiego Forum Rolniczego. W czasie spotkania poruszono temat suszy rolniczej, która  wystąpiła na obszarze 82 gmin  województwa. Rozmawiano też o obecnej sytuacji w rolnictwie oraz o gospodarowaniu nieruchomościami Skarbu Państwa w województwie.

- Zgłaszane problemy przekazuję do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który osobiście był na jednym z poprzednich spotkań. Dziś szczególnie skupiamy się na problemie suszy w województwie lubuskim, która objęła wszystkie 82 gminy. Chcę wysłuchać stanowisk i problemów od zebranych, by przekazać je do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Ardanowskiego, gdy tylko będę w Warszawie – podkreślił wojewoda.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele  związków branżowych działających na rzecz rolnictwa województwa lubuskiego. Obecni byli również przedstawiciele jednostek organizacyjnych świadczących usługi na rzecz rolników w województwie takich jak:

widok na salę i uczestników spotkania. W tle ścianka Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,

-Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,

- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Podczas posiedzenia wojewoda poinformował również, że komisje szacujące straty związane z suszą zostały powołane w prawie wszystkich gminach, a nieliczne, które jeszcze tego nie zrobiły  będą wnioskowało o ich utworzenie.  

 

kw, GN

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-07-16 09:30:40
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie