Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Spotkanie z Edwardem i Ewą Dębickimi (2017-09-12)

Z Edwardem i Ewą Dębickimi o organizacji festiwalu Romane Dyvesa rozmawiał Wojewoda Lubuski.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Edwardem i Ewą Dębickimi. Tematem spotkania był festiwal Romane Dyvesa i wsparcie w jego organizacji. W przyszłym roku odbędzie się on już po raz trzydziesty.

W tym roku transmisję 29. Międzynarodowego Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa obejrzało ponad milion widzów za pośrednictwem telewizyjnej dwójki.

Edward Dębicki

Edward Dębicki to wybitny cygański artysta, muzyk, kompozytor i organizator międzynarodowego festiwalu kultury romskiej „Romane Dyvesa”. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 1986 r. został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. W roku 2001 został wybrany Lubuszaninem  XX w. W Dwa lata później otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury, a w roku 2005 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP. W 2012 roku otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury - odznaczenie szczególnie prestiżowe, honorujące wybitne zasługi na polu kultury. W 2007 r. otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Gorzowa Wlkp, a w 2016 roku przyzanano mu tytuł "Świadek Historii”.

 

kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-09-12 13:03:02
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie