Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Służby są przygotowane do „Akcji Zima” (2018-11-20)

Widok na salę, uczestnicy posiedzenia, za stołem prezydialnym siedzą Wojewoda Lubuski i Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW (powiększ zdjęcie)
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiciele lubuskich służb i instytucji zdali raport wojewodzie z przygotowań do okresu zimowego.

Celem spotkania było przedstawienie stanu przygotowań do „Akcji Zima”. Przedstawiciele lubuskich służb, straży, inspekcji omówili wszystkie potencjalne zagrożenia, które mogą pojawić się w okresie zimowym. Zdali również raport z przygotowań do okresu zimowego.

Służby zadeklarowały gotowość do działań, które mają na celu przypominanie mieszkańcom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w okresie zimowym m.in. prawidłowego korzystania z instalacji grzewczej, użytkowania czujników czadu, dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych, sprawdzenie instalacji wentylacyjnej. Przedstawili również planowane działania związane z udzielaniem pomocy osobom bezdomnym i samotnym.    

Corocznie statystyki Państwowej Straży Pożarnej pokazują, że w sezonie grzewczym wzrasta w Polsce liczba tragicznych pożarów oraz śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla. Najczęstszą przyczyną powstania pożarów są wady  lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowuje się wzrost śmiertelnych zatruć tlenkiem czadu.

 

jk

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Plakat "Akcja Zima 2018" Plakat "Akcja Zima 2018" 2018-11-07 10:41
Katarzyna Wojciechowska
437.44KB Plakat "Akcja Zima 2018" pobierz

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-20 07:55:30
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie