Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Ślubowanie kadetów w Rzepinie (2017-11-09)

 

Kadeci klasy pierwszej o profilu wojskowym w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Rzepinie złożyli uroczyste ślubowanie.  

17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu przygotowała do ślubowania kadetów klasy wojskowej. W dniu uroczystości zaplanowano pokaz statyczny sprzętu wojskowego oraz koncert orkiestry wojskowej z Żagania. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

- Rząd Pani Premier Beaty Szydło przywiązuje ogromne znaczenie do bezpieczeństwa Polaków, i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. To dlatego budujemy silną armię, która może zapewnić poczucie bezpieczeństwa oraz niepodległość i suwerenność. To, że dzisiaj jesteśmy świadkami ślubowania młodych kadetów, to również wypełnianie programu budowania silnej polskiej armii – powiedział Wojewoda Lubuski podczas uroczystości.

Wojewoda zwrócił się do młodych kadetów, gratulując wyboru ścieżki edukacji: - Dzisiaj jesteście młodymi kadetami, dzisiaj przed wami wysiłek nauki. Wierzę głęboko, że podjęte przez was decyzje doprowadzą do munduru wojskowego. Będziecie tymi, którzy stanowią gwarant polskiej niepodległości i poczucia bezpieczeństwa rodaków. Bardzo serdecznie gratuluję wam tej decyzji.

O klasie wojskowej L.O. im. S. Staszica w Rzepinie

Klasa wojskowa w LO w Rzepinie powstała z inicjatywy gen. Jarosława Miki podczas wizyty delegacji szkoły na Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu. Szkoła współpracuje z 11. Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej w Żaganiu, 17. Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną w Międzyrzeczu, 10. Brygadą Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej Commando w Bolesławcu oraz Ministerstwem Obrony Narodowej.

21 września uczniowie klasy wojskowej uczestniczyli w największych tegorocznych ćwiczeniach Wojska Polskiego DRAGON 17 w Drawsku Pomorskim.

 

 

kw, jk, L.O. Rzepin

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Ślubowanie kadetów w Rzepinie

mo
Ślubowanie kadetów w Rzepinie
mo
Ślubowanie kadetów w Rzepinie
mo
Ślubowanie kadetów w Rzepinie

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-11-18 20:15:14
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie