Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Seminarium „Równość szans na rynku pracy” (2017-11-08)

 

Lubuski Urząd Wojewódzki wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zorganizowali seminarium „Równość szans na rynku pracy” będące częścią projektu „Różne potrzeby, równe standardy”.

Celem projektu jest m.in. podniesienie świadomości i wzbogacenie wiedzy urzędników na temat projektowania usług publicznych uwzględniających potrzeby osób z niepełnosprawnością, jak również podniesienie jakości usług publicznych, świadczonych przez urzędy.   

Seminarium „Równość szans na rynku pracy” otworzył Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej. Dyrektor Roman Sondej podkreślił, że Lubuski Urząd Wojewódzki cieszy się najwyższym wskaźnikiem zatrudnienia osób niepełnosprawnych spośród instytucji administracji publicznej, dlatego myślą przewodnią seminarium jest zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy seminarium zapoznają się m.in. z programami PFRON pomagającymi w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, regulacjami ZUS i prawa pracy, a także dobrymi praktykami, przedstawionymi przez inne instytucje (Lubuski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Konin) i przedsiębiorców prywatnych.

Jednym z elementów seminarium będzie również prelekcja gościa z Norwegii, pani profesor Kirsten Ribu z Instytutu Technologii Informacyjnej Oslo and Akershus University College, która zaznajomi uczestników seminarium z ideą uniwersalnego projektowania oraz osiągnięciami norweskimi w zakresie kreowania w pełni dostępnego otoczenia.

Seminarium skierowane jest do szerokiego grona pracowników administracji publicznej (rządowej i samorządowej) w województwie, do służb (m.in. policji, straży pożarnej), jak również do osób zajmujących się pomocą niepełnosprawnym w instytucjach pomocy społecznej czy organizacjach pozarządowych zajmujących się problematyką niepełnosprawności.

 

mw, jk

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Seminarium „Równość szans na rynku pracy”

Autor jk
Seminarium „Równość szans na rynku pracy”
Autor jk
Seminarium „Równość szans na rynku pracy”
Autor jk
Seminarium „Równość szans na rynku pracy”

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-11-08 11:06:57
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie