Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Są pieniądze na Katedrę! Pani Premier dotrzymała słowa! (2017-09-08)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską przekazali informację o decyzji Pani Premier Beaty Szydło o zwiększeniu budżetu będącego w dyspozycji Wojewody z rezerwy ogólnej budżetu państwa.  

Decyzją Pani Premier Beaty Szydło z dnia 7 września 2017 roku został zwiększony budżet Wojewody Lubuskiego o kwotę 3 360 280,40 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu Kościoła Katedralnego pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej kwoty zostaną również naprawione i poddane renowacji organy, które ucierpiały w skutek akcji gaśniczej.

- To szczególnie radosna informacja dla wszystkich mieszkańców miasta, województwa oraz całej diecezji. Tej nocy, kiedy katedra płonęła Pani Premier Beata Szydło w rozmowie telefonicznej z Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską obiecała pomoc finansową na remont wieży Katedry. Dziś z radością oznajmiam: Pani Premier dotrzymała słowa!  – powiedział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

- Jednocześnie dziękuję pani Minister Elżbiecie Rafalskiej. To dzięki jej zaangażowania i ciągłemu monitorowaniu tej sprawy, pieniądze są tak szybko. Mam nadzieję, że dzięki nim uda się przywrócić Katedrze Gorzowskiej dawną świetność – dodał Wojewoda Lubuski.

Zarządzenie Pani Premier weszło w życie z dniem podpisania.

 

 

 

kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-09-15 09:51:47
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie