Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Rusza nabór do Funduszu Dróg Samorządowych (2020-07-09)

 
 

Wojewoda Władysław Dajczak, w trakcie uroczystego otwarcia ul. Leśnej w Bledzewie ogłosił  nabór do kolejnej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.

- Fundusz Dróg Samorządowych pozwala realizować inwestycje, na które często mieszkańcy czekają bardzo długo. W Bledzewie, co jest nie do uwierzenia, na remont czekali aż 36 lat. Pieniądze z Funduszu są bardzo dobrze wykorzystywane w naszym województwie i przynoszą właściwe efekty. Od 2018 roku w Lubuskiem samorządy otrzymały z funduszu 220 mln zł – mówił wojewoda w czasie otwarcia.

Gmina Bledzew, w ramach naboru do Funduszu Dróg Samorządowych z marca 2019 roku, otrzymała dofinansowanie w wysokości 70% wydatków kwalifikowanych do remontu ul. Leśnej.

- Droga bardzo poprawiła warunki życia wszystkich mieszkańców – oceniła Wójt Bledzewa Małgorzata Musiałowska dodając, że droga jest bardzo istotna, ponieważ prowadzi do cmentarza i szkoły.

W ramach zadania wybudowano prawie 400 m drogi, wykonano miejsca parkingowe, oświetlenie, chodnik i odwodnienie. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 487 tys. zł

Fundusz Dróg Samorządowych nabór 2021

W Bledzewie Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z dyrektor Wydziału Infrastruktury LUW Katarzyną Kis ogłosili kolejny nabór do Funduszu Dróg Samorządowych.

- Mamy kolejne 83 mln zł do wykorzystania w województwie lubuskim. Myślę, że dzięki tym pieniądzom, do wykonanych do tej pory 173 inwestycji w ramach programu, dojdamy kolejne. Z rozmów z samorządowcami wynika, że gminy i powiaty są już gotowe do aplikowania. Dziś otwieramy nabór wniosków, który będzie trwał 30 dni – zakomunikował wojewoda.

Wydział Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego od dziś oczekuje na wnioski. W ogłoszeniu o naborze na platformie BIP znajdują się wszystkie informacje dla aplikujących. Nabór trwa do 10 sierpnia br. (decyduje data wpływu do urzędu!). Obowiązujące kryteria są takie same jak przy poprzednim naborze. Wstępna ocena wniosków powinna potrwać do września.


kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-08-05 14:15:01
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie