Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Rusza Program „Opieka 75+” (2017-12-06)

 

Pani Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisała Program „Opieka 75+” 2018, którego celem jest zwiększenie dostępności usług opiekuńczych oraz usług specjalistycznych dla osób samotnych, w wieku 75 lat i więcej, którzy mieszkają na terenach małych gmin. Program adresowany jest do małych gmin, tj. do gmin poniżej 20 tys. mieszkańców: wiejskich, miejskich i miejsko-wiejskich. 

 W związku z powyższym, jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego mogą zgłaszać do wojewody zapotrzebowania na dofinansowanie zadania własnego o charakterze obowiązkowym w zakresie świadczenia usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług w miejscu zamieszkania (z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi).

 Program „Opieka 75+” umożliwia znaczne poszerzenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób samotnych, w wieku 75 lat i więcej, spełniających warunki do udzielenia pomocy wskazane w ustawie o pomocy społecznej. Strategicznym celem Programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych. Wsparcia dla gmin z Programu udziela się na podstawie art. 115 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej, przy czym wysokość dotacji celowej z budżetu państwa nie może przekroczyć 50% kosztów realizacji zadania.

 Zapotrzebowania na środki budżetowe w ramach Programu należy składać do Wojewody Lubuskiego. O terminie składania zapotrzebowania na środki, gminy zostaną poinformowane. Formularz zapotrzebowania zostanie umieszczony w Centralnej Aplikacji Statystycznej.

 Dodatkowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie MRPIPS.

 Poniżej publikujemy Program Opieka 75+

załącznik: Program Opieka 75+

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-01-24 10:53:31
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie