Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Regionalna Konferencja BGK dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego (2018-06-11)

Widok ludzi siedzących na sali podczas konferencji
 

Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Zielonej Górze.

To kolejna z cyklu 16 konferencji organizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Spotkania mają  na celu wspieranie współpracy pomiędzy biznesem a samorządem w oparciu o strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Konferencje objęte są patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Partnerstwo publiczno-prywatne jest jednym z instrumentów rozwoju planu Morawieckiego, który jest kluczowym dokumentem w obszarze średnio i długofalowej polityki gospodarczej państwa. Dzięki takim spotkaniom lokalne władze i przedstawiciele biznesu mogą wymieniać doświadczenia związane z pozyskiwaniem pieniędzy na różnego rodzaju inwestycje.

Specjalny list do zebranych skierowała Pani Minister Elżbieta Rafalska, w którym napisała, że rodzina jest miejscem budowania fundamentu pod przyszły rozwój kapitału ludzkiego oraz społecznego. Dla wspomagania bezpieczeństwa finansowego rodziny powstał flagowy program rządowy Rodzina 500 plus, udoskonalona Karta Dużej Rodziny  oraz program Dobry Start.  Warto podkreślić, że dla bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin ma wpływ także  ustalona przez obecny rząd płaca minimalna, stawka godzinowa minimalna,  jak również stabilne zatrudnienie, czyli likwidacja tzw. umów śmieciowych- napisała w liście Minister Elżbieta Rafalska.

Wśród obecnych na konferencji regionalnej BGK dla przedsiębiorców i samorządu terytorialnego był poseł Jerzy Materna i Sebastian Pieńkowski przewodniczący Rady Miasta Gorzów Wlkp.

Państwowa Inspekcja Pracy świętuje 100-lecie istnienia

Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch uczestniczył również w konferencji Okręgowej Inspekcji Pracy w Zielonej Górze. „Od wieku na rzecz ochrony pracy- Państwowa Inspekcja Pracy w 100-lecie Niepodległości Państwa Polskiego” to także jedna z szesnastu zaplanowanych na ten rok regionalnych konferencji Państwowej Inspekcji Pracy. Spotkania poświęcone są zbliżającym się obchodom 100-lecia powołania PIP i wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konferencję otworzył Zastępca Głównego Inspektora Pracy, Andrzej Kwaliński. Całej administracji zespolonej i niezespolonej dziękował za przestrzeganie prawa pracy Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch.

- Wasza działalność jest nieoceniona, zwłaszcza w obszarze zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, uświadamiania różnym grupom pracowniczym  przestrzegania zasad BHP, ale też rozwiązywania kwestii spornych pomiędzy  pracodawcami i pracownikami. Stoicie na straży przestrzegania praw pracowniczych – dziękował Wicewojewoda pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy została powołana  3 stycznia 1919 roku i była jedną z pierwszych instytucji państwowych w niepodległej Polsce.

 

mw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Regionalna Konferencja BGK dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego

Autor mw
Widok na uczestników Regionalnej Konferencji BGK dla Przedsiębiorców i Samorządu Terytorialnego
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski przemawia w czasie konferencji.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-15 13:14:11
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie