Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Razem z chorymi z gorzowskiego hospicjum (2020-02-11)

 

W Światowy Dzień Chorego wojewoda spotkał się z osobami chorymi oraz uczestniczył we Mszy Świętej w intencji chorych, która zainaugurowała skromne obchody tego dnia.

- Światowy Dzień Chorego każe się zatrzymać nad naszym życiem, uświadamia jego kruchość. Hospicjum jest czymś więcej niż placówka medyczna. Tutaj dokonuje się przekraczanie granic, nie tylko poprzez profesjonalną opiekę nad chorym. To miejsce, które tętni miłością, a bez miłości nie ma hospicjów – podkreślał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, dodając - W centrum uwagi jest człowiek i jego godność, dlatego te miejsca są tak ważne i powinniśmy je ze wszech miar wspierać.

Wojewoda zaapelował do mieszkańców o wspieranie hospicjów poprzez uczestniczenie w zbiórkach, przekazanie 1% podatku oraz wolontariat. Wskazywał również na to, że w hospicjach widać wyraźnie jak ważna jest praca wykonywana przez lekarzy, pielęgniarki i wolontariuszy.

Hospicjum Świętego Kamila

Stowarzyszenie Hospicjum Świętego Kamila powstało w 1993 roku. Początkowo działalność opierała się na wyjazdach, w ramach których zespół medyczny docierał do domów chorych, potrzebujących pomocy w swoim cierpieniu.

W miarę upływu lat Hospicjum rozrosło się i otrzymało budynek. Obecnie w ramach hospicjum działają: Hospicjum Stacjonarne z 13 łóżkami; Hospicjum Domowe, obejmujące co miesiąc opieką ok. 60 chorych; Hospicjum Domowe dla Dzieci "Oskara i Róży"; Dział Rehabilitacji; Dział Pobytu Dziennego z około 20 pensjonariuszami każdego dnia.

Chorzy objęci są kompleksową opieką lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, duchową, a także – gdy trzeba – socjalną. Podobną opieką objęte są rodziny osób chorych i to nie tylko w terminalnej fazie choroby ich bliskich, ale często także po ich śmierci.


kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-02-11 11:30:21
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie