Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Razem z chorymi (2019-02-11)

Wojewoda Lubuski i Pani Minister Elżbieta Rafalska z podopieczną zielonogórskiego Ośrodka Integracji Społecznej
 

Minister Elżbieta Rafalska i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkali się z podopiecznymi Ośrodka Integracji Społecznej przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. W Światowy Dzień Chorego jesteśmy solidarni z ludźmi cierpiącymi i ciężko chorymi – mówił Wojewoda Lubuski.

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” – pod takim hasłem obchodzony jest już po raz  27. Światowy Dzień Chorego. W parafii pw. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze odprawiono mszę św. w intencji chorych, w której uczestniczył Wojewoda Lubuski.


- Musimy dostrzegać, że wokół nas są ludzie cierpiący, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.  Mimo swojej choroby są ogromnie ważni. Światowy Dzień Chorego to też okazja, aby  podziękować tym wszystkim, którzy opiekują się chorymi w szpitalach: lekarzom, pielęgniarkom, i wolontariuszom. Ale w sposób szczególny chcemy pamiętać  o takich miejscach, w którym jesteśmy, a więc o hospicjach. Przebywają tu ludzie, którym  medycyna już nie może pomóc. Oni potrzebują ogromnego ciepła, zrozumienia, bezinteresownych gestów miłości, którymi my ludzie zdrowi powinniśmy się dzielić- zaapelował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.


- Ciężkie, przewlekłe choroby to trudna sytuacja w życiu człowieka. Dlatego potrzebny jest system wsparcia dla ludzi cierpiących, zwłaszcza przewlekle  i nieuleczalnie chorych. Państwo oferuje  zróżnicowane formy wsparcia i pomocy oraz usługi zdrowotne. Światowy Dzień Chorego to okazja do tego, żeby się przyjrzeć, jak one funkcjonują.  Obecnie rozwój medycyny i technologii daje ogromne szanse na wyleczenie, a choroba może być stanem przejściowym – mówiła Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zielonogórskim hospicjum.  

Hospicjum działające  przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze prowadzi Ośrodek Integracji Społecznej. Obecnie przebywa w nim 31. pacjentów, którymi oprócz lekarzy i pielęgniarek opiekuje się 26. wolontariuszy. Wkrótce do nowego  skrzydła hospicjum wprowadzi się  kolejnych 20. podopiecznych.  

mw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Razem z chorymi

Autor mw
Wojewoda Lubuski przemawia do chorych w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze.
Autor mw
Wojewoda Lubuski przemawia do chorych w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. W tle proboszcz parafii.
Autor mw
Wojewoda Lubuski i Pani Minister Elżbieta Rafalska z podopieczną zielonogórskiego Ośrodka Integracji Społecznej
Autor mw
Pani Minister Elżbieta Rafalska z podopiecznymi zielonogórskiego Ośrodka Integracji Społecznej
Autor mw
Wojewoda Lubuski, Pani Minister Elżbieta Rafalska i Ks. Proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca z chorymi z zielonogórskiego Ośrodka Integracji Społecznej
Autor mw
Wojewoda Lubuski z Kierownikiem Oddziału Organizacyjnego w Delegaturze LUW w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze
Autor mw
Msza w intencji chorych w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze
Autor mw
Wojewoda Lubuski, Pani Minister Elżbieta Rafalska i Ks. Proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-02-18 15:43:48
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie