Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Przywracajmy posterunki policji (2020-07-10)

 
- Silne państwo jest ważne i wszyscy powinniśmy mieć to na uwadze. Przywracanie posterunków policji jest elementem dbania o bezpieczeństwo mieszkańców mniejszych miejscowości – mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie wizyty w odtworzonym posterunku policji w Dobiegniewie.

- W czasach rządu PO-PSL zlikwidowano 400 posterunków policji w całej Polsce. W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości w naszym województwie przywrócono 6 posterunków, a w całym kraju 100. Udowodniliśmy, że dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy sami również zwracali się do mnie z apelami o przywrócenie posterunków, w trosce o własne bezpieczeństwo – mówił wojewoda w czasie wizyty.

Posterunek przywrócony w Dobiegniewie działa od 4 lat. Statystyki pokazują jak bardzo był potrzebny. Dobiegniew jest gminą turystyczną, przez którą przebiega droga DK22, na której dochodzi do wielu wypadków.

- Policjanci pomagają mieszkańcom z dużą determinacją. Są tu codziennie, dysponują dwoma samochodami i mają dobre warunki lokalowe. Na tę chwilę mamy 7 etatów, a kolejne osoby będą kierowane na służbę – mówił Komendant Wojewódzki Policji Jarosław Pasterski. 

Policjanci z dobiegniewskiego posterunku regularnie organizują spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. W pierwszej połowie 2020 roku przeprowadzili ich już 15.

- Posterunek Policji w Dobiegniewie ma kluczowe znaczenie. Jesteśmy gminą rozległą, reaktywacja posterunku było bardzo dobrą decyzją. W budynku wielofunkcyjnym mieszczą się wszystkie służby zapewniające bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – mówiła burmistrz Sylwia Łaźniewska zapytana o ocenę czteroletniego okresu funkcjonowania posterunku.

Trwają tez rozmowy z innymi samorządami które zgłasza potrzebę przywrócenia lub utworzenia posterunków policji jak np. Gmina Bogdaniec.5 pozostałych gmin, w których odtworzono do tej pory posterunki to Kargowa, Zbąszynek, Przytoczna, Szlichtyngowa i Lubniewice

 

 

kw


 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-08-05 14:15:09
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie