Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Przystanek: Brzeźnica, Nowogród Bobrzański na trasie Busa 500+ (2019-07-17)

 

Bus 500+ tym razem zaparkował w Brzeźnicy i Nowogrodzie Bobrzańskim. Do końca lipca dotrze do kolejnych lubuskich miejscowości.

W ramach kampanii informacyjnej dotyczącej rządowego programu Rodzina 500+ w nowej odsłonie, eksperci z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego podróżują  specjalnie oznakowanym  busem po regionie. Pracownicy LUW odpowiadają na pytania mieszkańców, służą pomocą i radą o zmianach w programie.

Według nowych zasad od 1 lipca świadczenie „500 plus” przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia, bez kryterium dochodowego. Dotąd pieniądze były przekazywane na drugie dziecko, a ich uzyskanie na pierwsze zależało od dochodu w rodzinie. Teraz otrzyma je dodatkowo ponad 6,8 mln dzieci. Wsparcie trafi w sumie do prawie 4,5 mln polskich rodzin.

Wnioski o przyznanie świadczenia można składać za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu https://empatia.mpips.gov.pl/ oraz platformy usług elektronicznych ZUS.  Osoby zainteresowane składaniem wniosków tradycyjną papierową formą, będą mogły to zrobić od 1 sierpnia 2019 r. osobiście w gminie ze względu na miejsce zamieszkania lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Złożenie wniosku w miesiącach wakacyjnych gwarantuje wypłatę świadczeń do 31 października z wyrównaniem od 1 lipca.

Trasa Busa 500+ w nowej odsłonie 18.07.2019 r.:

Lubiszyn  - 9.00
Santok    - 10.30
Kłodawa   - 12.00

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

mw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-07-17 12:23:10
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie