Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Przygotowania do okresu zimowego 2016/2017 (2016-11-21)

 

Zbliża się zima, okres szczególnie trudny dla osób bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych. W tym okresie warto pomyśleć o tych wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, właściwego reagowania, obywatelskiej troski o drugiego człowieka.

Wojewoda Lubuski skierował już apel do samorządów gminnych z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, chore i samotne oraz zaplanowanie działań w celu zminimalizowania skutków niskich temperatur. Dodatkowo od 2 listopada 2016 r. za pośrednictwem samorządów powiatowych prowadzony jest monitoring miejsc noclegowych w placówkach udzielających tymczasowego schronienia. Zebrano również aktualną bazę miejsc noclegowych funkcjonujących w gminach. Od początku listopada br działa bezpłatna infolinia - 800 109 160. Można tam uzyskać aktualne informacje m.in. o wolnych miejscach w placówkach dla osób bezdomnych. Podobnie jak w poprzednim okresie zimowym monitorowana będzie sytuacja przebiegu i sposobu zapewniania schronienia osobom najbardziej potrzebującym.

W prowadzonych działaniach nadzorczych w tym zakresie pomocnicze, ale podstawowe narzędzie stanowi opracowany w sierpniu 2016 r. w celu usprawnienia działań gmin na rzecz osób bezdomnych/najbardziej potrzebujących raport bezdomność – zima 2015/2016.  Znajdują się tam m.in. wytyczne, wskazówki  dla gmin, dobre praktyki stosowane w województwie lubuskim.   

Pamiętajmy, że niezależnie od prowadzonej działalności zawodowej, właściwa reakcja na obserwowane trudne warunki schronienia osób szczególnie zagrożonych, może uratować im życie.

Do pobrania:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2016-11-21 11:15:40
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie