Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Przewozy autobusowe (2019-07-10)

 
Na pierwszym planie w sali konferencyjnej siedzi Wojewoda. Za nim widać rzędzy zebranych samorządowców
 

Wojewoda Lubuski wziął udział w spotkaniu z samorządowcami  województwa lubuskiego. Spotkanie miało charakter informacyjny i dotyczyło omówienia ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Ustawa wejdzie w życie 18 lipca br.

Podczas spotkania samorządowcy mieli możliwość uzyskania informacji dotyczących zasad dofinansowania ze środków Funduszu realizacji zadań własnych (gminy, powiatu oraz związku powiatów, a także samorządu województwa). Zadanie te powinny dotyczyć funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Widok na salę konferencyją i siedzących uczestników spotkania. W tle ekran z prezentacją i opowiadająca o Funduszu dyrektor Wydziału Infrastruktury LUW Katarzyna Kis- Myślę, że to spotkanie jest ważne nie tylko dla samorządowców, ale też dla ich społeczności lokalnych. Kiedy promowaliśmy Nową Piątkę element rozwoju połączeń autobusowych cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W czasie odwiedzania wszystkich gmin i powiatów uzyskaliśmy ponad 50 propozycji najpilniejszych połączeń – ze szkołami, szpitalami i innymi miejscami ważnymi z punktu widzenia mieszkańców – mówił wojewoda podczas spotkania.

Wnioski o dopłaty jednostki samorządu terytorialnego będą mogły składań do Wojewody Lubuskiego w sierpniu br. Dopłatę ustalono w kwocie nie wyższej niż 1,00 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej.

- Podobnie jak w programie Fundusz Dróg Samorządowych inicjatywa należy do samorządów. Po 15 lipca będziemy wiedzieli jaka kwota z 300 mln przeznaczonych na ten program  przypadnie na województwo lubuskie. Mam nadzieję, że wraz z samorządami będziemy mogli wspólnie zrealizować ten oczekiwany przez mieszkańców element programu Prawa i Sprawiedliwości – dodał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Dopłacie ze środków Funduszu będą podlegały:

- linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy

- linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po dniu wejścia w życie ustawy.

 

Kw, IB

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.


wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-07-16 09:30:35
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie