Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Program „Czyste Powietrze” w Lubuskiem (2019-07-12)

 
 
Stół prezydiallny podczas podpisywania porozumień. Od prawej siedzi: wojewoda, prezes WFOŚiGW w Zielonej Górze, burmistrz Rzepina z pełnomocnikiem
Rządowy Program priorytetowy Czyste Powietrze ruszył w całym kraju we wrześniu 2018 r. Nabór i ocenę wniosków rozpoczęły wszystkie wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a środki finansowe zapewnił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

"Spodziewamy się, że ten program przyniesie realne efekty poprzez spadek zużycia energii przez gospodarstwa domowe o 40 %. Liczę, że wszystkie samorządy włączą się do programu by wspierać mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z niego" mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas spotkania.
 
W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele gmin z województwa lubuskiego podpisali porozumienia z Prezesem Zarządu WFOŚiGW Mariuszem Herbutem. Jako pierwsze w województwie do programu przystąpiły:
 
Prezes Zarządu WFOŚiGW podpisuje porozumienia z Burmistrzem Maszewa- Gmina Maszewo,

- Gmina Słońsk,

- Gmina Lubsko,

- Gmina Rzepin,

- Gmina Trzebiechów.


O programie

Program potrwa do 2029 r., a podpisywanie umów o dofinansowanie przewidziane jest do 31.12.2027 r. Łączny budżet to 103 miliardy złotych. Z tych miliardów złotych wsparcia  - w formie dotacji lub dotacji i pożyczki - może skorzystać każdy obywatel.

Jeśli masz na względzie dobro własne i dobro środowiska:

- możesz pozbyć się starego pieca „kopciucha” pożerającego ogromne ilości opału,

- zrobić termomodernizację swojego domu jednorodzinnego -  nawet gruntowną,

- wymienić okna, drzwi i bramę garażową.

Głównym celem Programu od samego początku jest ograniczenie niskiej emisji szkodliwych substancji trafiających do atmosfery w miastach i na wsiach, podniesienie efektywności energetycznej domów, także z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

„Czyste Powietrze” kierowane jest do właścicieli i współwłaściciel domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokali mieszkalnych, dla których wyodrębniona została księga wieczysta. O wsparcie finansowe mogą też ubiegać się osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego i dom ten nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

 

kw, WFOŚiGW

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-07-30 09:40:32
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie