Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Premier z wizytą w Lubuskiem (2018-09-15)

Premier Morawiecki otoczony mieszkańcami, w tłumie tabliczki Prawa i Sprawiedliwości
 
Odcinek drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do węzła Kaźmierzów otworzył Premier Morawiecki, któremu towarzyszyli Minister Infrastruktury, Minister Inwestycji i Rozwoju oraz Wojewoda Lubuski. Premier podczas swojej wizyty w Lubuskiem spotkał się również z mieszkańcami Świebodzina i Gorzowa Wielkopolskiego.

Oddany do ruchu odcinek S3 od Nowej Soli do węzła Kaźmierzów to dwa  fragmenty: Nowa Sól Południe – Gaworzyce i Gaworzyce – Kaźmierzów.  Inwestycję o wartości ponad 800 mln zł realizowała GDDKiA Oddział w Zielonej Górze.
 
– Doskonale rozumiemy jak ważny jest układ komunikacyjny północ – południe. Oprócz tych głównych dróg ekspresowych, zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne są drogi lokalne, które rozwijamy – mówił na uroczystości Premier Mateusz Morawiecki. – Na drogi dojazdowe w gminach, powiatach tworzymy Fundusz Dróg Lokalnych o wartości 5 miliardów złotych – zaznaczył Premier Mateusz Morawiecki Budowa trasy ekspresowej S3 jest jedną z największych i najważniejszych inwestycji drogowych w Polsce. Połączenie północy i południa Europy to ogromne możliwości rozwoju także dla mieszkańców województwa lubuskiego – dodał Premier Morawiecki.
 
– Droga S3 to potężna inwestycja finansowa. Drogi to także osie rozwoju UE. My pokazujemy, że umiemy wykorzystywać środki europejskie – zaznaczył Jerzy Kwieciński Minister Inwestycji i Rozwoju.
 
– To jest wspaniała wiadomość dla wszystkich kierowców udających się na południe.  Oddana do użytku nowoczesna, dwujezdniowa droga o długości ponad 33 km to następny etap inwestycji w kierunku Bolkowa. Inwestycja bardzo trudna, pięć węzłów drogowych, 33 obiekty mostowe, ale oddana w terminie – zaznaczył wojewoda Władysław Dajczak.
 
Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty w regionie lubuskim spotkał się również z mieszkańcami Świebodzina oraz Gorzowa Wielkopolskiego. – W małych ojczyznach potrzebny jest patriotyzm gospodarczy, który będzie budował siłę regionu. Rodzina, sprawne zarządzanie i inwestycyjny rozwój to program dobrej zmiany, który służy wszystkim Polakom – zwrócił się do mieszkańców Premier Mateusz Morawiecki.

 

mw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Premier z wizytą w Lubuskiem

Autor jk
Premier oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w czasie spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego.
Autor jk
Premier przemiawia w czasieuroczystości otwarcia nowego odcinka drogi S3.
Autor jk
Minister Jerzy Kwieciński przemawia w czasie uroczystości otwarcia nowego odcinka drogi S3.
Autor jk
Premier w czasie spotkania z mieszkańcami Świebodzina.
Autor jk
Premier w czasie spotkania z mieszkańcami Świebodzina.
Autor jk
Premier Morawiecki, wojewoda Dajczak, minister Kwieciński oraz minister Adamczyk w czasie uroczystości otwarcia nowego odcinka drogi S3.
Autor jk
Premier w czasie spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego.
Autor jk
Premier w czasie spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-14 11:31:32
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie