Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Posiedzenie służb (2018-06-13)

 
 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie służb wojewody, które wchodzą w obszar bezpieczeństwa związany z odpadami.

Posiedzenie zostało zorganizowane po spotkaniu Premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami, które odbyło się 11 czerwca br. Jednym z głównych tematów były pożary wysypisk i nielegalny wwóz śmieci na teren Polski.

Podczas posiedzenia przedstawiciele 10 służb, które wchodzą w obszar bezpieczeństwa związany z odpadami, przedstawili podjęte do tej pory działania oraz proponowane rozwiązania. Służby wypowiadające się na temat składowisk to m.in. Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Mirosław Ganecki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak, Zastępca Komendanta Oddziału płk SG Tomasz Michalski.

Po spotkaniu wojewoda podsumował zebrane wnioski: - Służby są mocno zmobilizowane. Padło wiele głosów, wyraźnie wskazujących na to, że bez nowych rozwiązań legislacyjnych niewiele będzie można zdziałać. W szczególności Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wskazał obszary wymagające zmian, w tym początkowe, czyli moment wydawania pozwoleń na prowadzenie składowiska odpadów. Przykładowo, w tym momencie Inspektor Wojewódzki nie jest informowany o wydawaniu pozwoleń na prowadzenie składowiska przez starostwo powiatowe – zaznaczył Wojewoda Lubuski.

Po spotkaniu przygotowany zostanie raport o sytuacji w województwie, który przedstawi propozycje rozwiązań organizacyjnych, legislacyjnych i operacyjnych dla problemu ze składowiskami śmieci. Zostanie w nim zawarta również  inwentaryzacja miejsc składowania odpadów. Raport zostanie przesłany do Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

 

 

kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-06-25 08:58:44
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie