Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Posiedzenie WZZK (2020-11-20)

 
 

Tematem posiedzenia Zespołu była aktualna sytuacja związana ze zwalczaniem epidemii wirusa SARS-CoV-2 w województwie lubuskim. Omówiono również organizację i funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Zielonej Górze.

Wojewoda Władysław Dajczak w trakcie posiedzenia podziękował przedstawicielom wszystkich służb za sprawne realizowanie działań związanych z walką z epidemią. Podkreślił również, że współpraca w czasie pandemii przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

– Chciałabym podziękować raz jeszcze tym wszystkim, którzy na froncie walki z pandemią koronawirusa w naszym województwie są na pierwszej linii. Wszystkim którzy są związani ze służbą zdrowia, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, całej obsłudze, która pracuje w lubuskich szpitalach. Przedstawicielom służb mundurowych, WOT. To jest naprawdę wielkie wyzwanie i poświecenie z jakim państwo pracują na co dzień, pomagając Lubuszanom w tych trudnych chwilach – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Państwa wsparcie i współpraca w trudnej sytuacji pandemii ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, które jest priorytetem naszego działania – dodał wojewoda.

Wojewoda Lubuski przedstawił również organizację i funkcjonowanie tzw. szpitala tymczasowego, który powstaje w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Wojewoda przekazał informacje na tematy logistyki, prac technicznych przy powstawaniu szpitala, trwającego wyposażania placówki oraz kompletowania personelu.

– Powstaje nowoczesny szpital, który zostanie wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. W naszym założeniu będzie to szpital w głównej mierze przeznaczony dla pacjentów, którzy będą potrzebowali leczenia respiratowego i leczenia z wykorzystaniem wysokoprzepływowej terapii tlenowej – zaznaczył wojewoda, dodając że w tej chwili trwa wyposażenie szpitala w tzw. pakiet startowy, który umożliwi mu funkcjonowanie.

Szpital powinien zacząć funkcjonować 7 grudnia 2020 r. Przygotowanych zostanie 170 miejsc dla pacjentów, z czego 25 to miejsca respiratorowe, a 30 miejsc będzie umożliwiało prowadzenie wysokoprzepływowej  terapii tlenowej.

Więcej informacji na temat tworzenia w województwie tzw. szpitala tymczasowego: postępy w szpitalu tymczasowym.

 

jk

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2020-11-20 21:44:35
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie