Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Pomoc poszkodowanym przez suszę rolnikom (2018-08-03)

Podczas konferencji prasowej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, wicewojewoda Robert Paluch zaapelował do rolników i samorządów o jak najszybsze przekazywanie wniosków w sprawie odszkodowań za straty poniesione w wyniku suszy.

W konferencji prasowej udział wzięli Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch oraz dyrektor Biura Wojewody Waldemar Gredka.

Wicewojewoda przypomniał, że Polski Rząd zarezerwował na pomoc poszkodowanym w wyniku suszy rolnikom prawie 800 mln zł. Mówili o tym podczas spotkania z rolnikami województwa lubuskiego we Wschowie, Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Rolnicy nie zostaną przez rząd RP pozostawieni sami sobie i na pomoc dla nich przeznaczono ogromne środki.

- Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do naszego województwa w trosce o rolników, których poinformował, że Rząd Polski jest gotowy do pomocy. Aby ta pomoc mogła zaistnieć, konieczne jest wykonanie konkretnej pracy, związanej z wypłatą odszkodowań, która oparta jest o przepisy prawa - powiedział  wicewojewoda Robert Paluch.

- Poszkodowani  rolnicy apelują o interwencję Wojewody, my zapewniamy, że będziemy interweniować skutecznie. Bez zbędnej zwłoki protokoły będą weryfikowane i wysyłane do gmin. Wnioski powinny być składane w najkrótszym możliwym czasie, aby rolnicy mogli jak najszybciej otrzymać pieniądze. Około 4 tyś. gospodarstw zostało objętych suszą, a dotąd wpłynęło tylko nieco ponad 100 wniosków. Jest to liczba bardzo mała- przypomniał Wicewojewoda.

Wicewojewoda zaznaczył, że skutki suszy w Województwie lubuskim są katastrofalne, dlatego tak bardzo istotne jest aby złożone wnioski były poprawnie wypełnione, gdyż w przeciwnym razie będą odsyłane do gmin. Sytuacja taka znacząco opóźni wypłatę odszkodowań.

 

  • Jak dotąd wpłynęły wnioski z czterech gmin: Otyń, Zabór, Kłodawa i Gorzów Wlkp.
  • Łącznie protokołów, które zostały przesłane jest 113. Wnioski z Gminy Otyń i Zabór zostały już zweryfikowane i odesłane. Kłodawa została zweryfikowana i będzie odesłana dzisiaj, Gorzów Wlkp. będzie zweryfikowany i odesłany na początku przyszłego tygodnia.

 

 

jk

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-14 14:30:13
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie