Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Podziękowanie za uratowanie życia (2020-02-11)

 
 

– To ważne by dziękować ludziom, którzy w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia, przystępują do działania i pomocy bez wahania. Tak było w tym przypadku. Pan Bartosz, w swoim czasie wolnym, zareagował jak prawdziwy strażak. Bez wahania przystąpił do ratunku widząc kobietę, która była w niebezpieczeństwie. To postawa godna naśladowania – mówił w czasie spotkania wojewoda Władysław Dajczak.

Druh Bartosz Habas, za swoją bohaterską postawę, otrzymał od wojewody Władysława Dajczaka pamiątkową statuetkę i list z osobistym podziękowaniem. Jednostka OSP z Santocka, w której działaniach druh Habas bierze udział od 2013 roku, otrzymała nowy agregat prądotwórczy.

Pan Bartosz wspomniał, że jego reakcja była mechaniczna i działał tak, jak każdy strażak ochotnik powinien zareagować: - Nie było strachu, za to najważniejsze było uratowanie życia tej kobiety – podkreślił.

- Zachował się Pan jak prawdziwy strażak i chcę za to serdecznie podziękować. To kolejny dowód na to, że zarówno zawodowi strażacy, jak i strażacy ochotnicy, zasługują na to największe zaufanie społeczne, którym cieszą się w opinii publicznej – dodał wojewoda.

W spotkaniu uczestniczył również Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Marusza, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp. mł. bryg. Krystian Kosela oraz Prezes OSP Santocko Paweł Niciejewski.


kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-02-19 12:40:11
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie