Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Podpisanie umów (2019-08-27)

 
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podpisał umowy na dofinasowanie  ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z przedstawicielami 12 gmin i 1 związku powiatowo-gminnego. Dofinansowaniem zostały objęte deficytowe linie komunikacyjne w Lubuskiem. Łącznie otwartych zostanie 36 linii o łącznej długości 1155 km.

- W czasie promocji programu, we wszystkich gminach w województwie, mieszkańcy zgłaszali nam jak dokuczliwy w codziennym życiu jest dla nich brak połączeń autobusowych z gminą, szpitalem czy najbliższą miejscowością. Ten program wspiera samorządy w przywracaniu potrzebnych mieszkańcom linii – mówił wojewoda.

Wojewoda Lubuski od 5 do 16 sierpnia prowadził nabór wniosków o objęcie dopłatą przewozów autobusowych. Wnioski mogły składać gminy, powiaty oraz ich związki, a także samorząd województwa. Dofinansowanie wynosi 1zł do wozokilometra.

Umowy zostały podpisane z kolejno z Gminą: Dobiegniew, Rzepin, Trzebiechów, Lubiszyn, Witnica, Bogdaniec, Łagów, Deszczno, Santok, Żagań, Szprotawa i Bojadła oraz Zielonogórskim Związkiem Powiatowo-Gminnym. W późniejszym terminie zostanie podpisana umowa z Powiatem Wschowskim.

Wojewoda podpisuje umowę z Sekretarzem Gminy Łagów – Warto zaznaczyć, że zainteresowanie samorządów było naprawdę duże. Należy pamiętać jednak, że są one w trakcie realizacji budżetu na ten rok. Mamy sygnały, że w kolejnym roku zabezpieczą one pieniądze z myślą o tym programie, który będzie kontynuowany – dodał Wojewoda Władysław Dajczak.

Dopłacie ze środków Funduszu podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy o Funduszu oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po dniu wejścia w życie ustawy.

 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-09-03 08:06:47
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie