Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Po śmierci Michała Mordowskiego (2014-03-05)

Zginął wspaniały człowiek oddany sprawom osób niepełnosprawnych. Wojewoda Jerzy Ostrouch, Rodzinie i Bliskim składa wyrazy głębokiego współczucia.

 

Ze smutkiem przyjąłem informację o tragicznej śmierci Michała
Mordowskiego – działacza społecznego z Zielonej Góry.

Zginął wspaniały człowiek oddany sprawom osób niepełnosprawnych. Rodzinie i Bliskim Ś.P. Michała składam szczere wyrazy współczucia

                                                                                                                        Jerzy Ostrouch, Wojewoda Lubuski

 

Michał Mordowski, zielonogórzanin, był społecznikiem, osobą z niepełnosprawnością ruchową, absolwentem socjologii na Uniwersytecie Zielonogórskim i pracownikiem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, a przede wszystkim dobrym człowiekiem, tak Michała Mordowskiego zapamiętają znajomi i przyjaciele. Michał zginął w poniedziałek, 3 marca br. potrącony na przejściu dla pieszych przez kierowcę forda mondeo, który uciekł z miejsca wypadku. Fordem jechało dwóch mężczyzn. Obaj zostali już zatrzymani przez policję. Obaj byli nietrzeźwi. Żaden nie przyznaje się do prowadzenia samochodu.

 Na piątek w Zielonej Górze zaplanowany marsz przeciwko pijanym kierowcom. Organizatorzy zapraszają o godzinie 18.00 na Plac Bohaterów przy fontannie. Marsz przejdzie ulicami: Bohaterów Westerplatte, Kupiecką i Batorego, aby zaprotestować przeciwko pijanym kierowcom, którzy zabijają niewinnych ludzi na przejściach dla pieszych.

Celem organizatorów jest apel do mieszkańców województwa lubuskiego o reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadająca za kierownicę. - Nasz sprzeciw lub telefon na 997 może komuś uratować życie! Nie bądźcie bierni, reagujcie - apelują organizatorzy marszu.

W marszu weźmie udział przedstawiciel Wojewody Lubuskiego.

foto: radio zielona góra.pl

ml

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Marta Liberkowska 2014-03-05 18:03:34
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie