Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Ostatnia wizyta w samorządzie (2019-11-08)

 
Wojewoda Władysław Dajczak z burmistrz Sylwią Łaźniewską Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak od pierwszych dni sprawowania urzędu jako przedstawiciel rządu w terenie podkreślał, że spotkania ze społecznościami samorządowymi są najważniejszym źródłem poznawania problemów mieszkańców naszego województwa. Dobra współpraca i wzajemne zrozumienie pozwalały dobrze realizować rządowe programy w zakresie polityki społecznej oraz wsparcia inwestycji infrastrukturalnych. Dlatego w sposób symboliczny Wojewoda zakończył swoje urzędowanie spotkaniem z samorządem w gminie Dobiegniew. To jeden z samorządów z którym współpraca przedstawiciela rządu w terenie układała się niemal wzorcowo. Podczas spotkania Wojewoda podziękował Pani Burmistrz, Radnym i Sołtysom za dobrą i konstruktywną współpracę. Zgodnie zadeklarowano, że w sposób podobny będzie wyglądała współpraca samorządu gminy Dobiegniew z Posłem RP Władysławem Dajczakiem.

- Na początku mojego urzędowania, postawiłem sobie za cel bycie wojewodą dla ludzi – blisko ich spraw i problemów. Wszystkich wojewodów prosiła o to Premier Beata Szydło podczas wręczenia nominacji w Warszawie. Myślę, że udało mi się sprawować tę funkcję właśnie w taki sposób. Starałem się być blisko samorządów, słuchać i pomagać w ramach swoich kompetencji. Myślę też, że w czasie tej kadencji udało się wiele zrobić. Współpraca samorządów z administracją rządową pozwoliła na sprawne wprowadzenie i realizowanie wielu programów – mówił wojewoda Władysław Dajczak, który podziękował zebranym za 4 lata udanej współpracy.  Podkreślił również, że liczy na dalszą, dobrą współpracę również po objęcia mandatu Posła RP.

Wojewoda podczas spotkania z samorządowcami z GminySpotkanie było okazją do zaprezentowania osiągnięć, działań i zamierzeń samorządu. Głównym tematem stała się rewitalizacja miasta oraz projekt „Dobiegniew – chcę tu mieszkać, pracować i żyć”, który jest realizowany w konkursie dotacji Modelowa Rewitalizacja Miast.

Spotkanie było również okazją do przestawienia obecnie realizowanych inwestycji w gminie.

 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-11-11 08:41:55
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie