Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Oficjalne podziękowania (2018-05-18)

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podziękował mieszkańcowi Kożuchowa oraz funkcjonariuszom Policji, którzy 15 maja obezwładnili i zatrzymali nożownika.

St. sierż. Mariusz Adam, st. post. Mateusz  Banakiewicz oraz mieszkaniec Kożuchowa, który chce zachować anonimowość otrzymali gratulacje i wyróżnienia od Wojewody Lubuskiego  Władysława Dajczaka za męstwo i odwagę. Mężczyźni 15 maja w jednym ze sklepów w Kożuchowie udaremnili atak nożownika.

- Tylko profesjonalne zachowanie  funkcjonariuszy policji i odwaga przypadkowego klienta sklepu zapobiegły wielkiej tragedii, do której mogło dojść w Kożuchowie.  Z narażeniem własnego życia mężczyźni obezwładnili nożownika. Ta sytuacja jest potwierdzeniem skuteczności lubuskiej policji, która cieszy się również  dużym zaufaniem społecznym – zauważył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak

15 maja dwie kobiety odniosły obrażenia w wyniku ataku, który miał miejsce w Kożuchowie. 43-letnia ekspedientka sklepu oraz 60-letnia klientka zostały ugodzone nożem. Ofiar mogło być jednak znacznie więcej. Napastnik został szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. 

Istotną rolę w tym zdarzeniu odegrał jeden z klientów, który do czasu przyjazdu policjantów utrudniał nożownikowi ataki na napotkane osoby oraz ostrzegł przechodniów o zagrożeniu. Napastnik został tymczasowo aresztowany,  postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa.

mw, kw

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 13:18:29
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie