Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Odprawa roczna KW PSP (2019-02-18)

Widok na salę, Wojewoda Lubuski przemawia w czasie odprawy KW PSP
 

 

Lubuscy strażacy podsumowali swoją ubiegłoroczną pracę. Odprawa roczna, w której uczestniczył wojewoda Władysław Dajczak odbyła się  w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w rocznej odprawie rocznej KW PSP. Była to okazja do podziękowania za służbę wszystkim funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Państwowej Straży Pożarnej oraz strażakom ochotnikom, bez których trudno sobie wyobrazić skuteczne działanie Państwowej Straży Pożarnej.

– Chcę wyrazić wielki podziw i szacunek dla Państwa profesjonalizmu, wielkiego zaangażowania i oddania, w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego województwa. Trudno sobie wyobrazić to poczucie bezpieczeństwa bez Waszej pracy. Dziękuje też za działania prewencyjne, które mają zapobiegać temu wszystkiemu co mogłoby się ewentualnie wydarzyć – podkreślił Wojewoda Lubuski.

Wojewoda nawiązał do sal edukacyjnych „Ognik” w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze, które są przeznaczone dla najmłodszych Lubuszan. – Jestem pod wielkim wrażeniem efektów, które przynoszą szkolenia w ognikach. Ostatnio gościliśmy w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim małą Michalinę Naks z Ługowa, która pięknie potrafiła się odpowiednio zareagować. Siedmiolatka wykazała się bohaterską postawą i wykonała połączenie na numer alarmowy 112 ratując w ten sposób życie swojej mamy – powiedział wojewoda.

W czasie odprawy wojewoda Władysław Dajczak zapewnił, że wszędzie tam, gdzie pozwolą na to kompetencje wojewody, będzie wspierał działania straży pożarnej. Szczególnie w planach i inicjatywach, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa działań strażaków.  

Wojewoda podziękował również za wsparcie lubuskich strażaków w czasie obchodów jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podkreślił, że wojewódzkie obchody zorganizowane przez administrację rządową zostały ocenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako jedne z najlepszych w Polsce. To też wielka zasługa Państwowej Straży Pożarnej.  

jk

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Odprawa roczna KW PSP

Autor jk
Widok na uczestników odprawy
Autor jk
Przemawia Lubuski Komendant Wojewódzki PSP, w tle ścianka KW PSP
Autor jk
Wojewoda Lubuski i Lubuski Komendant Wojewódzki PSP wręcza promesy finansowe dla najbardziej aktywnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubuskiego.
Autor jk
Widok na salę, Wojewoda Lubuski przemawia w czasie odprawy KW PSP

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-02-26 08:20:30
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie