Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Obwodnica dla Słubic (2019-09-17)

 
Wojewoda z gośćmi prowadzi rozmowę w gabinecie
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Dyrektor Oddziału GDDKiA Marek Langer, Prezes KSSE Krzysztof Kielec oraz Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak uczestniczyli w briefingu prasowym poświęconym tematowi obwodnicy Słubic.

- Jako wojewoda dostaję od mieszkańców pisma z prośba o wsparcie i interwencję w sprawie realizacji obwodnicy Słubic. Natężenie ruchu na DK 31 jest ogromne i wpływa na komfort życia mieszkańców oraz rozwój miasta. Dziś rozmawiamy i dostrzegamy dużą szansę na przyspieszenie decyzji o rozpoczęcie inwestycji, którą daje włączenie się samorządu i strefy ekonomicznej – mówił Wojewoda Władysław Dajczak.

Wojewoda podczas briefingu prasowego Strony uczestniczące w spotkaniu, które są zainteresowane powstaniem obwodnicy, wyjaśniły jaki wkład mogą mieć w jej postanie.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak ma przedstawić Radzie Miasta propozycję samodzielnego przygotowania Studium Techniczno-Ekonomiczne budowy. Taki krok kosztuje średnio 1,5 mln zł.

Dyrektor Oddziału GDDKiA Marek Langer zadeklarował pomoc w kwestiach technicznych. Czeka również na zatwierdzenie planu inwestycyjnego. Porozumienie zawarte pomiędzy samorządem oraz GDDKiA Zielona Góra ułatwi akceptację programu inwestycyjnego.

Prezes KSSE Krzysztof Kielec przyznał, że strefie zależy na tej inwestycji równie mocno jak mieszkańcom, ponieważ odciążyła by ona drogi znajdujące się na jej terenie. Stąd też spółka gotowa jest podpisać z samorządem porozumienie, które również powinno ułatwić starania o wpisanie inwestycji do programu inwestycyjnego.

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Aleksandra Chmielińska-Ciepły 2019-09-17 16:48:44
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie