Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego (2017-12-07)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na IV posiedzeniu plenarnym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przedstawił informacje o podjętych działaniach po nawałnicach, które dotknęły województwo lubuskie, a w szczególności po przejściu orkanu Ksawery.

5 i 6 października orkan Ksawerywyrządził ogromne szkody i pozbawił większą część regionu prądu. Wojewoda  Lubuski przypomniał, że przy usuwaniu skutków nawałnic pracowało ponad 14 tys. strażaków  i interweniowało pół tysiąca policjantów. Natychmiast do akcji wkroczyli energetycy. 250 tys. mieszkańców z okolic Zielonej Góry i 91 tys. z Gorzowa Wlkp. pozbawionych było prądu.

- Wszystkie służby wykazały się sprawnością i stanęły na wysokości zadania. Procedury sprawdziły się, a brakujące ogniwa uzupełniamy. Tak jest w przypadku  dostarczania paliwa do agregatów. Robimy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom - deklarował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Wojewoda przypomniał również, że natychmiast po przejściu orkanu Ksawery zebrał się Wojewódzki Sztab Kryzysowy, a na posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego do Zielonej Góry przyjechała Pani Premier Beata Szydło, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski. Pracownicy socjalni szacowali straty w terenie. Służby Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego koordynowały pomoc w 69 gminach, dotkniętych nawałnicą. Wypłacono zasiłki celowe dla 417 rodzin na 2 mln 19 tys. zł. 94 procent poszkodowanych otrzymała już pomoc.

 

mw

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

Autor mw
Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
Autor mw
Obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-12-13 20:10:32
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie