Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

O rozbudowie drogi DK22 (2021-02-18)

Wojewoda Władysław Dajczak z dyrektorem wydziału infrastruktury LUW i dyrektorem GDDKIA w czasie spotkania
 

Rozbudowa drogi DK22 była tematem spotkania wojewody Władysława Dajczaka z przedstawicielami GDDKiA i Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Tematem spotkania była kolizja opracowywanej dokumentacji technicznej, dla ważnej inwestycji w regionie, rozbudowy drogi DK22 na odcinku Gorzów Wielkopolski – Strzelce Krajeńskie z zabytkową aleją lipową. Rozmawiano również o bezpieczeństwie ruchu drogowego, w szczególności w kontekście wycinki drzew w pasie drogowym DK22. Jest to związane z planowaną rozbudową na odcinku Kostrzyn nad Odrą-Słońsk.

Omówiono również najważniejsze planowane zadania związane z infrastrukturą drogową oraz obszary pozwalające usprawnić proces inwestycyjny, w którym wojewodowie pełnią wiodącą rolę. W województwie lubuskim wypracowane zostały „dobre praktyki” pozwalające na sprawne i szybkie procedowanie składanych wniosków.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze Jarosław Brzeczka, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim Józef Kruczkowski, przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

 

jk

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2021-02-19 09:03:33
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie