Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

O katedrze i RPO (2017-09-12)

 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa dotycząca zwiększenia budżetu będącego w dyspozycji Wojewody z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Wojewoda poinformował również o podpisaniu porozumień kompetencyjnych w Ministerstwie Rozwoju i Finansów.

- Cieszę się, że tak szybko uda się pozyskać środki z rezerwy ogólnej państwa. Aby je zdobyć trzeba było spełnić szereg wymogów i wypełnić mnóstwo wniosków. Tym bardziej, że ta decyzja została niezwłocznie podjęta oraz, że Pani Premier Beata Szydło, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, wsparła nasze województwo – podkreślił Wojewoda Lubuski.

Wojewoda Władysław Dajczak oficjalnie przekazał Biskupowi Diecezjalnemu Zielonogórsko-Gorzowskiemu Tadeuszowi Lityńskiemu decyzję Pani Premier Beaty Szydło.   

- Jestem bardzo wdzięczny Pani Premier za jej osobiste i bezpośrednie włączenie się w sprawę. Dziękuję również Pani Minister Elżbiecie Rafalskiej, Panu Wojewodzie i wszystkim służbom. Nie ukrywam, że moja radość jest podwójna, ponieważ decyzja zapadła w przeddzień rocznicy uroczystego poświęcenia Katedry – dodał Biskup Lityński.

Dyrektor Ekonom Diecezjalny ksiądz Wojciech Jurek dodał również, że zakończyła się ekspertyza Katedry i trwają prace projektowe.

 

Dodatkowo Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak poinformował o podpisaniu porozumień kompetencyjnych. Ich podpisanie wyniknęło ze zmiany tzw. ustawy wdrożeniowej. W związku z tym pojawią się zmiany w zasadach realizacji Programów Polityki Spójności na lata 2014 – 2020.

Wojewodowie otrzymują od Ministerstwa Rozwoju część kompetencji. Są to m.in. kompetencje przeprowadzania kontroli doraźnych i umownych w celu stwierdzenia poprawności działań wykonywanych przez instytucje zarządzające i wspomagające realizację Regionalnych Programów Operacyjnych.

 

kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-09-20 14:04:48
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie