Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

O PRZYSZŁOŚCI TRANSPLANTOLOGII (2010-07-28)

Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo spotkał się z dr. n. med. Maciejem Głydą Ordynatorem Oddziału Transplantologii Chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu – kandydatem na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie transplantologii klinicznej. Celem spotkania było omówienie wizji przyszłości transplantologii w województwie lubuskim oraz działań konsultanta wojewódzkiego w świetle podpisanego listu intencyjnego „Partnerstwo dla transplantacji”.

Dr Maciej Głyda jest specjalistą chirurgiem oraz specjalistą transplantologii klinicznej, znanym m.in. z sukcesów w dziedzinie transplantacji nerek. W trakcie spotkania z Wicewojewodą Lubuskim przedstawił m.in. koncepcję przyszłej współpracy przy organizacji szkoleń dla ordynatorów i personelu szpitali w województwie lubuskim oraz akcji edukacyjnych, mających na celu wzrost świadomości społecznej w regionie w zakresie przeszczepów organów.

Wojewoda Lubuski powołał dotychczas 63 konsultantów w ochronie zdrowia, w tym 44 w dziedzinach podstawowych oraz 19 w dziedzinach szczegółowych. Obecnie trwa procedura powoływania konsultantów w takich dziedzinach jak dermatologia i wenerologia, pielęgniarstwo epidemiologiczne, pielęgniarstwo pediatryczne, pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze, chirurgia ogólna i transplantologia kliniczna.

Konsultanci wojewódzcy są organem opiniodawczo-doradczym i kontrolnym dla organów administracji rządowej, podmiotów które utworzyły zakłady opieki zdrowotnej, NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Nadzór nad działaniami konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie transplantologii sprawował będzie także krajowy konsultant prof. Wojciech Rowiński.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie