Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

O Konstytucji Biznesu w Lubuskiem (2018-09-07)

Minister Emilewicz przemawia podczas konferencji
 

W Gorzowie Wielkopolskim z przedsiębiorcami spotkała się Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.  

 W całej Polsce odbywają się spotkania w ramach drugiej części cyklu „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy wielkie zmiany”. Tematem gorzowskiego była Konstytucja Biznesu oraz inne zmiany prawne ułatwiające zakładanie i prowadzenie firm. Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o ułatwieniach wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

- Chcemy by przedsiębiorczość w Polsce była przyjemnością i sposobem na realizację siebie, a nie koniecznym wyborem i przymusem.  Konstytucja Biznesu i nasza praca jest po to by znosić ograniczenia i bariery. Jednak możemy je identyfikować tylko wspólnie z Państwem - mówiła podczas otwarcia Minister Jadwiga Emilewicz.

- Ta inicjatywa jest znakomita, nie tylko dlatego, że mamy tu okazję powiedzieć o dotychczasowych dokonaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości w zakresie przedsiębiorczości. Będzie też czas na robocze spojrzenie na zagadnienie polityki rozwoju, przedsiębiorczości, innowacyjności przy uczestnictwie wielu ważnych partnerów  - dodała Minister Elżbieta Rafalska.

Konferencji towarzyszyła strefa informacyjna, w ramach której eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Enterprise Europe Network, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu byli do dyspozycji uczestników.

 

Konstytucja dla Biznesu

Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy. To pakiet 5 ustaw, które w sposób systemowy, jasno i zwięźle określają fundamenty ustroju gospodarczego Polski w duchu wolności gospodarczej. Jest dla firm „kartą praw podstawowych”, która obejmuje podstawowe zasady prowadzenia biznesu i przysługujące przedsiębiorcom gwarancje. Większość zmian zawartych w Konstytucji Biznesu weszła w życie 30 kwietnia 2018 roku. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.  

kw

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

O Konstytucji Biznesu w Lubuskiem

Autor kw
Wojewoda Lubuski na spotkaniu z przedsiębiorcami
Autor kw
Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz z przedsiębiorcami
Autor kw
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska z przedsiębiorcami

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-14 12:04:51
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie