Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Nowy Komisariat Policji w Kożuchowie (2019-11-27)

 

Z udziałem Wicewojewody Lubuskiego Wojciecha Perczaka pełniącego obowiązki Wojewody Lubuskiego otwarto nowy Komisariat Policji w Kożuchowie przy ulicy Anny Haller. Budowa nowej siedziby kożuchowskich policjantów trwała od sierpnia 2018 r. Koszt budowy to ponad 6 mln zł.

W uroczystym apelu z okazji otwarcia nowego Komisariatu Policji w Kożuchowie uczestniczyli poseł Władysław Dajczak oraz I zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Za trud i poświęcenie wielu osób, dzięki którym rozpoczęto oraz zakończono budowę komisariatu podziękował Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak.

- To ważne wydarzenie w regionie. Od Policji oczekuje się sprawności i skuteczności w ramach prowadzonych działań. Istotne jest wyposażenie, zaplecze i infrastruktura,  która podnosi jakość pracy policjantów. Dzięki temu poprawia się  bezpieczeństwo mieszkańców.  Cieszę się, że w ramach rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych przybył nam kolejny nowoczesny obiekt w regionie, który będzie służył mieszkańcom Kożuchowa i powiatu nowosolskiego – mówił Wicewojewoda Lubuski

Poseł Władysław Dajczak pogratulował samorządowi Kożuchowa za determinację i wspieranie bezpieczeństwa mieszkańców i działań rządu w tym zakresie. Poseł RP przypomniał, że dzięki współpracy z samorządem w województwie lubuskim otworzono sześć posterunków Policji, które wcześniej zostały zlikwidowane przez poprzednią ekipę rządową.

Komisariat w Kożuchowie

 Na ten moment policjanci z Kożuchowa czekali wiele lat. W 2016 roku Burmistrz Kożuchowa przekazał teren pod budowę nowej siedziby Komisariatu Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.  Budowę rozpoczęto w sierpniu 2018 roku i zakończono w październiku 2019 r. Inwestycję sfinansowała Komenda Główna  z Programu Modernizacji Policji. Nowoczesny obiekt spełnia standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji. Z myślą o interesantach teren komisariatu oraz pomieszczenia w strefie otwartej zostały dostosowane do osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 6 286 966 zł.

Służby w budowie

Jednym z priorytetów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest reorganizacja komisariatów w Polsce. W 2018 roku na program modernizacji służb mundurowych wydano 1,9 mld zł, z czego na inwestycje 536 mln zł.  Największym przedsięwzięciem rzeczowym są inwestycje budowlane, na które zaplanowano w latach 2017-2020 wydatki w wysokości ponad 2,3 mld zł. Dzięki programowi modernizacji udało się odtworzyć 103 posterunki policji, w budowie są 52 takie obiekty. Jednym ze skutków programu modernizacji jest rosnące poczucie bezpieczeństwa Polaków. W jednym z ostatnich badań CBOS 89 proc. badanych oceniło Polskę jako kraj bezpieczny, a aż 98 proc. zadeklarowało, że czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania.

 

mw, KGP

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

 

 

 

 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Komisariat Kożuchów

Autor mw
Poseł Władysław Dajczak i Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak pełniący obowiązki Wojewody Lubuskiego z I zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak pełniący obowiązki Wojewody Lubuskiego przemawia na uroczystości otwarcia nowego Komisariatu Policji w Kożuchowie. Z tyłu goście uroczystości.
Autor mw
Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak pełniący obowiązki Wojewody Lubuskiego z I zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem zwiedza nowy Komisariat Policji w Kożuchowie.
Autor mw
Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Helena Michalak z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem gratulują kożuchowskim stróżom prawa nowej siedziby. W tle goście uroczystości.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-12-06 12:57:18
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie