Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Nowoczesne karetki z rządowego programu (2019-09-10)

Przemawia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska. Obok siedzą po lewej Wojewoda Lubuski, po prawej dyrektor Szpitala w Nowej Soli.
 
Tym razem do Nowej Soli i Szprotawy trafią nowe karetki dzięki wsparciu z rządowego programu wymiany ambulansów. Umowy na dofinansowanie zakupów podpisał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska, w obecności Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.


W ramach „Programu wymiany ambulansów”, najpierw w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Nowej Soli, a później w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach, podpisano umowy na dotację na zakup dwóch kolejnych, nowoczesnych karetek. W sumie województwo lubuskie otrzymało pieniądze na cztery nowe ambulanse.

- Zakup nowoczesnych karetek pogotowia ratunkowego jest niezbędny do udzielania natychmiastowej pomocy. Zagwarantowanie bezpieczeństwa i szybkiej reakcji zespołu ratownictwa medycznego w wielu przypadkach może uratować ludzkie życie, dlatego Ministerstwo Zdrowia dokłada wszelkich starań, by w znacznym stopniu odświeżyć flotę karetek – mówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska.

Z obecnie realizowanego programu „wymiany taboru ambulansów” skorzystają mieszkańcy wszystkich województw – nowoczesne karetki trafią do stacji ratownictwa medycznego w całej Polsce. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł na karetkę, co pozwoli na zakup nowoczesnych pojazdów przystosowanych do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego. Budżet programu w 2019 roku wyniesie prawie 80 mln zł.

Polskim pacjentom, do tej pory, służyły nawet kilkunastoletnie karetki. Co trzeci ambulans w Polsce ma 6 lat lub więcej. Po zakończeniu wymiany w ramach programu, średni wiek pojazdu funkcjonującego w systemie spadnie o 30 miesięcy.

Łącznie, w ramach „Programu wymiany ambulansów”, zostanie przyznana dotacja na zakup 200 nowoczesnych karetek.  Ich zakup pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego.

MZ

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Nowoczesne karetki z rządowego programu

Autor ach
Minister Kraska podpisuje umowę na dofinansowanie zakupu nowej karetki do szpitala w Nowej Soli w obecności Wojewody lubuskiego i dyrektorki szpitala nowoslskiego.
Autor ach
Dyrektor szpitala nowosolskiego podpisuje umowę na dofinansowanie do nowej karetki z programu rządowego w obecności Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemara Kraski i Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.
Autor ach
Prezentacja czeku z rządowego programu wymiany ambulansów przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemara Kraski, Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka i dyrektor nowosolskiego szpitala Bożenę Osińską.
Autor ach
Minister Kraska przemawia na uroczystości podpisania umowy na dofinansowanie zakupu nowej karetki do szpitala w Nowej Soli. Ministrowi towarzyszą Wojewoda Lubuski i dyrektor nowosolskiego szpitala.
Autor ach
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska.
Autor ach
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska oraz dyrektor szpitala w Nowej Soli Bożena Osińska.
Autor ach
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska w Żarach. Panu Ministrowi towarzyszą Wojewoda Lubuski, dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach oraz dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Autor ach
Minister Kraska podpisuje umowę na dofinansowanie zakupu nowej karetki w Żarach. Ministrowi towarzyszą Wojewoda Lubuski i dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach.
Autor ach
Dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach Sławomir Gaik podpisuje umowę na dofinansowanie zakupu nowej karetki z rządowego programu, w obecności Ministra Kraski i dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Autor ach
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska w Żarach. Panu Ministrowi towarzyszą Wojewoda Lubuski i dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach.
Autor ach
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska w Żarach. Panu Ministrowi towarzyszą po prawej Wojewoda Lubuski, po lewej dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach, dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i lek. R

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-09-13 07:55:22
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie