Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Mieszkańcy Strzelec Krajeńskich czekają na drogę (2019-05-16)

Wojewoda Lubuski rozmawia z mieszkańcem Strzelec Krajeńskich
 

Mieszkańcy Strzelec Krajeńskich od 30 lat czekają na utwardzenie ul. Słonecznej. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z nimi na ich prośbę, aby porozmawiać o problemie.

Droga znajduje się na dużym osiedlu domków jednorodzinnych w Strzelcach Krajeńskich. W tej chwili jest to droga polna, w bardzo złym stanie, przez to codzienne życie mieszkańców jest bardzo uciążliwe.

– Mieszkańcy bezskutecznie przez lata zwracali się do samorządu strzeleckiego o wykonanie tej drogi. Dlatego przyjechali do wojewody po wsparcie, mając na uwadze programy rządowe, które umożliwiają dofinansowanie takich inwestycji pieniędzmi rządowymi – powiedział Wojewoda Lubuski.

Budowa ul. Słonecznej została zgłoszona przez Urząd Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie do dofinansowania z rządowego Programu Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda Lubuski zapewnił, że projekt będzie procedowany, musi jednak spełnić kryteria i zdobyć odpowiednią ilość punktów, które są przewidziane w tym programie. Wyraził również nadzieję, że w końcu, po 30 latach ten projekt znajdzie pozytywny finał i droga zostanie wykonana.

W czasie spotkań wojewody z mieszkańcami jak i samorządowcami często poruszany jest temat infrastruktury drogowej. Wojewoda podkreśla, że program ogłoszony przez Premiera Mateusza Morawieckiego doskonale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wspólnot samorządowych. – Mam nadzieję, że w województwie lubuskim, przy najwyższej od lat kwocie dofinansowania, uda się zrealizować dużą część tych oczekiwań – zaznacza wojewoda Władysław Dajczak.

jk

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-05-20 09:21:20
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie