Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Lubuski Toporek Strażacki wręczony (2020-06-25)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w uroczystym wręczeniu „Lubuskiego Toporka Strażackiego”. Nagroda powstała w 2018 roku i ma na celu wyróżnianie najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy PSP, którzy cechują się bohaterską postawą, szczególnymi osiągnięciami zawodowymi na rzecz ochrony przeciwpożarowej, budzącymi powszechny szacunek i uznanie społeczne.

W tym roku Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagrody st. ogn. Arturowi Willmannowi z Komendy Powiatowej PSP we Wschowie. Funkcjonariusz pomógł mężczyźnie napadniętemu przez grupę nastolatków – udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu, zatrzymał jednego ze sprawców i przekazał go w ręce policji.

- Ta nagroda ma wyróżniać funkcjonariuszy, którzy doskonale rozumieją i wypełniają swoje powołanie niesienia pomocy mieszkańcom. Jestem dumny, że lubuszanie mogą liczyć na strażaków i strażaków ochotników w każdej sytuacji, nie tylko w zakresie wykonywania zadań służbowych. Toporek nagradza postawy warte naśladowania – podkreślił Wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystości.

Kapituła nagrody „Lubuski Toporek Strażacki” została powołana w 2018 roku, by włączyć się w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Jej inicjatorem jest Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.


Kw, KWPSP

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-06-25 11:00:48
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie