Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Lubuska rodzina w dobie przemian (2018-05-14)

Wojewoda przemawia w czasie spotkania
 

Wojewoda Lubuski wspólnie z Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze i Akademią im. Jakuba z Paradyża zorganizował seminarium poświęcone sytuacji lubuskich rodzin.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przy współpracy Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze oraz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zorganizował seminarium „Lubuska rodzina w dobie przemian. Współczesne wyzwania i perspektywy rozwoju.”. Gościem honorowymi spotkania była Pani prof. dr hab. Józefina Hrynkiewicz – Poseł na Sejm RP i Przewodnicząca Rady Ludnościowej.

- Lubuska rodzina, według statystyk, należy do tego rodzaju rodzin, w których nie obserwujemy większych turbulencji. Tak jak w całej Polsce północno-zachodniej charakteryzuje ją wysoki poziom urodzeń pozamałżeńskich. Uważam, że lubuska rodzina ma przed sobą dobrą przyszłość, a Państwo może stworzyć jej do tego warunki – podkreślała Pani Profesor Józefina Hrynkiewicz.

- Fundamentem silnego państwa oraz silnego społeczeństwa jest rodzina. To w rodzinie stajemy się człowiekiem, rodzina jest najlepszym środowiskiem do wzrastania i przyjmowania wartości, które później pozwalają budować własną tożsamość – podkreślił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak dodając, że obecny Rząd przywiązuje ogromną wagę do tego by wspierać polskie rodziny.

Cel seminarium

Współczesna rodzina ulega dynamicznym przemianom i przeobrażeniom, na co znaczący wpływ ma wiele czynników o charakterze społeczno-ekonomicznym, demograficznym, kulturowym oraz religijnym. Pojawiające się w związku z tym problemy i kryzysy muszą się spotkać ze zdecydowaną reakcją instytucji państwowych, które mają za zadanie wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom społecznym. Seminarium miało służyć rozpoznaniu powstałych zagrożeń i wypracowaniu w drodze dyskusji skutecznych rozwiązań w obszarze zorganizowanego wspierania rodziny.

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Celem święta jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

kw,PS

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Lubuska rodzina w dobie przemian

Autor jk
Widok na salę, wojewoda i uczestnicy konferencji Lubuska rodzina w dobie przemian
Autor jk
Wojewoda przemawia w czasie spotkania
Autor jk
Przemawia prof. dr hab. Józefina Hrynkiewicz

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 12:49:18
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie