Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Lubuska oświata w raporcie Kuratora [wideo] (2013-08-27)

- Ten dokument to początek procesu poprawy jakości kształcenia w Lubuskiem – powiedział wojewoda Jerzy Ostrouch o raporcie na temat stanu lubuskiej oświaty. Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. na zlecenie wojewody lubuskiego Jerzego Ostroucha przez kilka ostatnich tygodni przygotowywało raport na temat stanu lubuskiej oświaty.

Stan aktualny, pilne potrzeby i perspektywy rozwoju to główne kierunku analizy przygotowanej przez Kuratorium. W oparciu o ten dokument będą wprowadzane zmiany w calu poprawy jakości kształcenia na terenie województwa lubuskiego.

O raporcie, przyszłych działaniach i diagnozie lubskiej oświaty podczas konferencji prasowej mówili wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch, lubuski kurator oświaty Bogna Ferensztajn oraz lubuski wicekurator oświaty Radosław Wróblewski.

- Dziękuję pracownikom Lubuskiego Kuratorium Oświaty za zaangażowanie i pracę, którą włożyli w przygotowanie diagnozy obecnej sytuacji w lubuskich szkołach. Raport w ujęciu fotograficznym określa zasoby placówek oświatowych: pedagogiczne, dydaktyczne i materialne – powiedział wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch.

Dokument będzie początkiem pracy nad przygotowaniem strategii oświatowej dla województwa lubuskiego do 2020 roku.

- Ten dokument powinien powstać w oparciu o szeroką, otwartą dyskusję różnych środowisk: samorządowców, dyrektorów i nauczycieli szkół, rodziców oraz dziennikarzy - powiedział wojewoda Jerzy Ostrouch. - Liczymy na współpracę i partnerstwo w zakresie pracy nad dokumentem, który docelowo poprawi jakość wykształcenia absolwentów lubuskich szkół - dodał wojewoda.

Lubuski kurator oświaty Bogna Ferensztajn przedstawiła wyniki analizy, przeprowadzonej przez pracowników Kuratorium. Wykazała stan liczbowy uczniów i kadry pedagogicznej, przedstawiła najpopularniejsze szkoły wybierane przez absolwentów lubuskich gimnazjów, zestawiła wyniki egzaminów uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z ogólnopolskimi, a także powiedziała o trendzie edukacyjnym wśród lubuskich uczniów, którzy w zdecydowanej większości wybierają kształcenie o profilu zawodowym.

- Raport pokazuje jak jest teraz, ale na podstawie wyników możemy sobie wyobrazić jak dobrze mogłoby być w lubuskich szkołach za kilka lat. I do tego chcemy doprowadzić – powiedziała Bogna Ferensztajn.

- To dobry moment, na wprowadzanie zmian w sposobie kształcenia dzieci i młodzieży – zauważył obecny podczas konferencji Radosław Wróblewski lubuski wicekurator oświaty. -  Właśnie wchodzą w życie nowe kierunki polityki oświatowej państwa – podkreślił.

 Dzisiejsza konferencja to początek rozmów o potrzebach i koniecznych zmianach w sposobie kształcenia dzieci i młodzieży w Lubuskiem. Dokument, który ma być strategią oświatową dla Lubuskiego do 2020 roku ma być gotowy w pierwszym kwartale 2014 roku.

ml

 

 

 

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Marta Liberkowska 2013-08-30 07:56:05
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie