Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Lekcje online – przydatne narzędzia (2020-03-19)

 

Konieczność zawieszenia zajęć szkolnych spowodowała, że do akcji udostępniania za darmo swoich narzędzi włączyły się też znane międzynarodowe firmy, takie jak Google, Microsoft czy Cisco. Z ich rozwiązań do pracy zdalnej na co dzień korzystają nawet największe światowe korporacje. Oto przykłady – wybranych, choć niejedynych – dostępnych rozwiązań.

Office 365

Microsoft Office to pakiet aplikacji biurowych, który jest znany większości użytkownikom komputerów. Firma ma też tzw. pakiet 365, dedykowany szkołom, jako rozwiązanie do zdalnego nauczania. W ramach bezpłatnego pakietu Office 365 materiały i zadania możesz udostępniać w trybie online i porozumiewać przy pomocy zdalnych komunikatorów. Możesz pracować zarówno z całą klasą, jak i indywidualnie, z wybranym uczniem. Możesz publikować online materiały edukacyjne lub prowadzić zajęcia zdalnie, w formie interaktywnej. Zapoznaj się z samouczkiem, jak korzystać z bezpłatnego pakietu Microsoft Office 365 do celów edukacyjnych. Obejrzyj film – pokazano na nim, jak zalogować się po raz pierwszy do usługi i jak ją skonfigurować.

Microsoft Teams

Możesz z niego korzystać wraz z uczniami, by uczyć, komunikować się i współpracować. Również tutaj materiały i zadania możesz publikować online. Twoi uczniowie mogą mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca. Ty zaś, jako nauczyciel, możesz przeglądać i sprawdzać prace uczniów i przesyłać im informacje zwrotne. Aplikacja ma też takie funkcje jak prezentacja i tablica cyfrowa. Podczas zajęć możecie komunikować się za pomocą tablicy przy użyciu tekstu pisanego, audio lub wideo. Lekcja może być też nagrywana i odtworzona w trybie offline w dowolnym momencie.

G Suite dla Szkół i Uczelni

G Suite dla Szkół i Uczelni umożliwia bezpłatny dostęp do narzędzi umożliwiających efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami. W ramach pakietu, nauczyciele mają możliwość prowadzić interaktywne zajęcia online przy pomocy narzędzia Hangouts Meet, dzielić się plikami oraz komunikować z uczniami. G Suite jest dostępny dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni wyższych. Aby usprawnić dostęp pakietu G Suite dla Szkół, przygotowujemy przyśpieszony proces rejestracji. Sprawdź warunki uzyskania dostępu do usługi. Przez proces rejestracji przeprowadzi Ci krok po kroku film-tutorial.

STEM dla każdego! Warsztat online prowadzony w ramach Amazon STEM Kindloteka

Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów Science - Nauka, Technology - Technologia, Engineering - Inżynieria, Math - Matematyka. Edukacja STEM polega na łączeniu aktywności z zakresu przynajmniej dwóch dyscyplin, ale jest również filozofią zdobywania wiedzy w taki sposób, w jaki odbywa się to wszystko w normalnym życiu. Warsztat online pozwoli każdemu uczestnikowi rozpocząć prace nawet z najmłodszymi dziećmi. Każdy z webinarów Amazon STEM Kindloteka będzie przedstawiał inne treści, pomysły i eksperymenty - zapraszamy na wszystkie!

Webinaria Amazon STEM

Czas trwania: 90 minut

Dla kogo: Dla wszystkich chętnych edukatorów, nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców

Gdzie: STEM Kindloteka dla Każdego! (logowanie)

Kiedy: 16 marca, godz. 20:00 cz. 1, 18 marca, godz. 10:00 cz. 2, 20 marca, godz. 16:00 cz. 3


Warsztaty tematyczne:

1. Koduj z Amazon STEM Kindloteką - zabawy na papierze!

Opis: Nauka programowania to nie tylko skomplikowane algorytmy i ślęczenie przed komputerem! Zapraszamy na spotkanie, na którym dowiecie się jak zorganizować fantastyczne zajęcia, na które potrzebne będą tylko kartki papieru, coś do pisania i otwarta głowa.

Czas trwania: 90 minut

Dla kogo: Dla wszystkich chętnych edukatorów, nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców

Gdzie: STEM Kindloteka dla Każdego! (logowanie)

Kiedy: 24 marca, godz. 17:00


2. Koduj ze STEM Kindloteką - rodzinne programowanie ze Scratchem Jr

Opis: Chociaż aplikacja Scratch Jr kojarzy się raczej z nauką kodowania dla najmłodszych, postaramy się pokazać, że świetnie nadaje się również do działań międzypokoleniowych. Jak wykorzystać jego potencjał na lekcjach i na różne okazje? Tego dowiecie się na naszym spotkaniu!

Czas trwania: 90 minut

Dla kogo: Dla wszystkich chętnych edukatorów, nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców

Gdzie: STEM Kindloteka dla Każdego! (logowanie)

Kiedy: 26 marca, godz. 17:00


Cisco Webex

To możliwość organizacji spotkania nawet dla stu uczestników (np. kilku klas) oraz nielimitowany czas jego trwania. Dzięki aplikacji możesz prowadzić zajęcia na odległość. Więcej informacji:

Bezpłatne webinaria prowadzone w języku polskim – rejestracja

Instrukcja dla nauczycieli

Instrukcja dla uczniów

Jak zacząć pracę z Cisco Webex

Zabezpiecznie pracowników zdalnych


UNIVERSALITY

To innowacyjna platforma łącząca środowiska akademickie i biznesowe. Pierwotnie dedykowana studentom i wykładowcom sprawdza się również w szkłach ponadpodstawowych, w tym branżowych przyczyniając się do niwelowania słabego praktycznego przygotowania absolwentów do pracy.

Narzędzie pomaga wykładowcom tworzyć praktyczne sylabusy, studentom IT rozwijać pożądane na rynku kompetencje, a firmom budować zaplecze kadrowe według indywidualnych potrzeb biznesowych. Universality jest w pełni bezpłatna dla studentów i wykładowców. Wśród wielu cech rozwiązania warto podkreślić możliwość przeniesienia swoich zajęć do świata cyfrowego, dzięki czemu możesz prowadzić zajęcia w czasie epidemii. Ponadto Universality oferuje ponad 2000 gotowych zadań z tematyki IT.

 

MZ

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2020-03-19 11:48:07
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie